Robert Lewandowski zdobył trzy bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 5:0 (2:0) meczu 3. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Herthą BSC.
Kapitan reprezentacji Polski wpisywał się na listę strzelców w 35., 70. i 84. minucie. Na swoim koncie w tym sezonie ma pięć ligowych trafień. Oprócz 33-letniego napastnika gole strzelali Thomas Mueller (6') i Jamal Musiala (49'). Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

W meczu swojego 300 gola dla Bayernu Monachium strzelił Robert Lewandowski. Licznik na razie zatrzymał się na 301 bramkach zdobytych w 333 spotkaniach.

Polski napastnik strzelił gola w każdym z ostatnich 13 meczów Bundesligi, ustanawiając nowy rekord życiowy. Tylko Gerd Müller zdobył bramkę w większej liczbie kolejnych meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec. Ten rekord wynosi 16 trafień.

W innych sobotnich meczach Arminia Bielefeld zremisowała z Eintrachtem Frankfurt 1:1 (0:1), Augsburg (całe spotkanie Rafała Gikiewicza, Robert Gumny do 84. minuty) przegrał z Bayerem 04 Leverkusen 1:4 (1:2), Kolonia pokonała VfL Bochum 2:1 (0:0), FSV Mainz zwyciężyło Greuther Fürth 3:0 (2:0), a Stuttgart uległ Freiburgowi 2:3 (2:3).