Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 25.04.15
To kolejna wyprawa Giermaszu do Los Santos czyli znowu ogrywamy gangsterskiego sandboxa GTA V. Po wersji na konsole starej, później nowej generacji (oceny oczywiście 10 na 10) - i wreszcie dostaliśmy wersję na PC. Grę do przetestowania dostał oczywiście nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis. I nie ma wątpliwości, że wydawca bardzo się postarał, a to oznacza, że grę "odpalimy" także na starszych maszynach. A na nowych wygląda po prostu obłędnie, jak na grę z otwartym światem. Radek opowiada także o nowinkach technologicznych z ostatniego tygodnia. A Michał Król, naczelny portalu HCgamer ma najświeższe informacje o polskiej branży gier wideo. Sukces Dying Light w Japonii, oczekiwanie na Wiedźmina III: Dziki Gon - ale także to, co dzieje się w mniejszych polskich zespołach projektujących gry. Szczegóły w audycji. Na koniec Stare, ale jare

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 02 maja o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 5 maja od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 18.04.15
W tym Giermaszu zapowiadana-odwlekana recenzja gry Resident Evil: Revelation 2 przygotowana przez Michała Króla z portalu HCgamer.pl (w co gra Andrzej Kutys, dowiecie się za tydzień). Jak sprawdzicie w dziele Recenzje, "jedynka" całkiem się nam podobała - i kontynuacja, chociaż nie jest idealna, na pewno jest co najmniej dobrą produkcją. A skąd się w ogóle biorą zombie? To wyjaśni Radek Lis, czyli nasz ekspert w dziale Technologie. Co ma wspólnego epidemia żywych trupów i lampa UV zainstalowana w obudowie laptopa? Takie rzeczy tylko w Giermaszu. Michał Król zadbał także o dawkę najnowszych informacji, co dzieje się w naszych krajowych studiach - w dziale Granie po polsku, zapewniamy, mówimy nie tylko o zbliżającej się premierze mega-ultra-produkcji Wiedźmin 3: Dziki Gon. A jeżeli martwicie się, że ostatnio nie ma działu Stare, ale jare - spokojnie, ogramy nowości i weźmiemy się znowu za przypominanie staroci.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 25 kwietnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 28 kwietnia od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 11.04.15
Bloodborne... I wszystko jasne... W strasznym, koszmarnie pięknym mieście Yharnam przyjdzie nam zginąć wiele razy, aby odkryć źródło plagi zamieniającej ludzi w straszliwe bestie. Andrzej Kutys jest zachwycony Bloodborne i zachęca wszystkich graczy, także tych mniej zaawansowanych, aby dać tej trudnej - było nie było - produkcji szansę. Również niezależna gra The Fall ma swoje momenty, chociaż i trochę wypunktowanych w recenzji wad. Do studia Giermaszu przyszli także nasi eksperci: z Michałem Królem z portalu HCgamer rozprawiamy dużo o jakże bliskiej i wielce wyczekiwanej premierze Wiedźmina III: Dziki Gon - ale nie tylko, wszak nazwa działu "Ganie po polsku" zobowiązuje, aby co tydzień informować, co dzieje się u polskich twórców gier. Kontynuujemy także w dziale technologicznym temat z ubiegłego tygodnia, czyli liczymy kasę na świetne karty graficzne - Radek Lis między innymi odpowiada na pytanie, jaki komputer trzeba mieć, aby cieszyć się PC-tową wersją GTA V w ustawieniach Ultra.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 21 kwietnia od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 04.04.15
W Giermaszu nie zdarzało się, abyśmy mówili o grze w trakcie przygotowywania recenzji. Ale skoro dopiero co wydane Bloodborne już dzierży tytuł najlepiej ocenianej produkcji na PS4, to zanim poznacie finalny werdykt, w tym programie opowiemy o pierwszych wrażeniach z padem w rękach (pełna recenzja za tydzień). Rozmawiają Andrzej Kutys i Michał Król z portalu HCgamer. A wszystko wskazuje, że nota będzie niezwykle wysoka - tak jak "staroszkolnego" RPG nawiązującego do klasyki spod znaku "Baldura" - Pillars of Eternity bardzo się Jarkowi Gowinowi spodobało. W studiu pojawił się także Radosław Lis, nasz ekspert technologiczny jak zawsze wie najlepiej, co dzieje się w branży IT. Michał Król, naczelny HCgamera jest także naszym fachowcem od polskiej sceny: jakie gry tworzą rodzime studia - między innymi o tym rozmawiamy w najnowszym Giermaszu.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 11 kwietnia o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 14 kwietnia od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.