Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz
Szukasz recenzji konkretnej gry? Mamy ich PONAD 1000. Dlatego polecamy nasz Spis Recenzji, gdzie szybko i łatwo znajdziesz interesujący Cię tekst i dźwięk. W nawiasie kwadratowym przy tytule informujemy, na jakiej platformie testowaliśmy grę.
Call of Duty: Black Ops Cold War
Call of Duty: Black Ops Cold War
Jak co roku na rynek trafiła nowa część Call of Duty i jak co roku jest to kawał dobrej strzelaniny. Nie dziwi więc, że sprzedaż każdej kolejnej odsłony liczona jest w milionach egzemplarzy. Fakt, że to głównie z powodu trybów sieciowych, choć tym razem połączone siły studiów Treyarch i Raven Software dostarczyły także kawał genialnej kampanii dla pojedynczego gracza. W mojej ocenie, jest to najlepsza przygoda, jaką przygotowano w historii serii. Call of Duty: Black Ops - Cold War ma wszystko to, czego oczekują gracze - dynamikę, zwroty akcji, wciągającą fabułę i do tego wygląda fenomenalnie. Fakt, grałem na PlayStation 5 i jest to doskonała prezentacja możliwości nowej generacji konsol.

Grę do recenzji dostaliśmy od reprezentującej wydawcę agencji Kool Things
Hyrule Warriors: Age of Calamity
Hyrule Warriors: Age of Calamity
Nie raz podkreślałem, że niezależnie od oprawy graficznej, gatunku, budżetu na produkcję, ba, nawet niezależnie od zauważonych błędów - dla mnie najważniejszy jest jeden wyznacznik: czy musiałem się do gry zmuszać, czy sam z siebie z przyjemnością ją włączałem? A skąd to zdanie wstępu? Wyjaśnię: recenzowane Hyrule Warriors: Age of Calamity nie jest najpiękniejszą grą na rynku (choć dzięki kreskówkowej grafice zyskuje w tym elemencie), gatunek to specyficzny, bo tak zwane "musou", technologicznie ma swoje problemy. Ale z przyjemnością śledziłem tę historię i hasałem po polach bitew.

Grę do recenzji dostaliśmy od dystrybutora Nintendo na Polskę firmy Conquest entertainment a.s.
The Dark Pictures Anthology: Little Hope
The Dark Pictures Anthology: Little Hope
To takie połączenie kina "pulpowego" z "Opowieściami z Krypty" - o ile dobrze pamiętam tego porównania użyłem już podczas recenzji poprzedniej produkcji z metką Dark Pictures. Do takich tanich, książkowych serii horrorów. Little Hope to druga odsłona serii opowieści, które z założenia mają straszyć, posługując się nieco podobnymi mechanizmami czy poetyką. Oczywiście w wersji elektronicznej. To nie zarzut - pomysł jest ciekawy i całkiem nieźle wykonany, o ile niekiedy przymknie się trochę oko. Historia - przynajmniej na początku, potem to już Wam zdradzić nie mogę - jest aż do bólu oparta na wytartych do połysku schematach. To był chyba celowy zabieg, bo później akcja się zagęszcza, robi szereg fajnych zwrotów i intryguje.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
Observer: System Redux
Observer: System Redux
GIERMASZ-Recenzja Observer: System Redux
Gdy Michał Król recenzował pierwszą wersję bardzo udanej przygodówki >observer_ (tak się tę nazwę pisało w oryginale), to nowa generacja konsol była jeszcze bliżej niesprecyzowaną perspektywą. Ale teraz stała się faktem i na najnowszych sprzętach (oraz na PC, ale to nieco inna sytuacja z dostosowywaną przez graczy konfiguracją) pojawiła się odświeżona wersja Observer: System Redux. Posiadacze pierwszej odsłony tej produkcji mogą dokupić ulepszenie za niewielkie pieniądze, a pozostali gracze mają dobrą motywację aby (też za stosunkowo niską cenę) zapoznać się z tą naprawdę udaną produkcją. Zresztą, ci co już grali, także mają do czego wrócić, bo ten tytuł nieco rozbudowano fabularnie. I niniejszym polecamy, posłuchajcie naszej rozmowy na ten temat.

Grę do recenzji dostaliśmy od twórców ze studia Bloober Team.
Farming Simulator 19: Alpine Farming Expansion
Farming Simulator 19: Alpine Farming Expansion
Hej! Dziś czeka nas nie lada zadanie. W jednej chwili musimy porzucić całe to gwarne, wielkomiejskie życie i przenieść się na spokojną wieś, bo gra, którą dziś dla Was sprawdziłem, zabiera nas kilkaset kilometrów na południe od Szczecina (gdzie mieści się nasza redakcja), prosto, gdzieś na niemiecko-austriackie pogranicze. Do sklepów trafił właśnie najnowszy dodatek do Farming Simulator 2019, który przenosi nas w przepiękne, alpejskie klimaty. Czas więcej ubrać słynny strój Helmuta, założyć kapelusz z piórkiem, wcisnąć na siebie charakterystyczne już, skórzane spodnie na szelkach z podkolanówkami, no i oczywiście nauczyć się jodłować. To co? Najwyższy już czas zakasać rękawy! Witajcie w Bawarii!

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
Dirt 5
Dirt 5
Tak się to ułożyło, że Dirt 5 jest pierwszą grą, w którą zagrałem na nowej generacji konsol. Wersja, którą ograłem, dostępna jest na Xboksie Series X i już mogę powiedzieć, że to jedna z najlepszych ścigałek jakimi miałem okazję ostatnio się bawić. Rozbudowana, wciągająca, różnorodna i przede wszystkim obłędnie wyglądająca. Studio Codemasters ponownie pokazało, jak robić doskonałe wyścigi arcade, gdzie dobra zabawa stoi na pierwszym miejscu. Dirt 5 jest dostępny na pecetach i obu ostatnich generacjach PlayStation i Xboksa, ale właśnie na najnowszym sprzęcie Microsoftu było mi dane mazać się błotem.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Koch Media Poland.
Sakuna: Of Rice and Ruin
Sakuna: Of Rice and Ruin
Bogini zbiorów Sakuna generalnie spędzała czas na obijaniu się, piciu sake i ogólnie rzecz biorąc poświęcała całą energię na relaksowaniu się podczas nieustannej uczty. Ba, poziom zblazowania naszej koleżanki doszedł już do tego, że nawet przyjęcie jej się znudziło. I było wychodzić się przewietrzyć? Bo na zewnątrz spotkała... ludzi, którzy jakimś niewytłumaczalnym z początku zbiegiem okoliczności znaleźli się na mistycznym moście prowadzącym do wymiaru, w którym egzystują bogowie. To spotkanie dało początek nieoczekiwanym zdarzeniom i oczywiście grze Sakuna: Of Rice and Ruin.

Grę do recenzji dostaliśmy od wydawcy firmy XSEED Games
Destiny 2: Poza Światłem DLC
Destiny 2: Poza Światłem DLC
George Lucas kiedyś powiedział - cytując jeszcze kogoś innego - że nie ma filmów skończonych. Są filmy porzucone. Niektórzy twórcy gier podchodzą do tematu podobnie i bardzo nie chcą porzucać swoich gier - tak, oczywiście, że chodzi o pieniądze, ale chodzi też o graczy, których nierzadko miliony kochają daną produkcję i poświęcają jej niemałą część życia. Tak jest z Destiny 2: sieciowa strzelanka właśnie dostała trzecie rozszerzenie. Poza Światłem może wywoływać skrajne emocje, ale ekipa Bungie na pewno zdawała sobie z tego sprawę. Nowy dodatek odcina nas w dużej mierze od tego, co znamy... jeśli znamy rzecz jasna Destiny 2. Chodzi w dużej mierze o warstwę fabularną, która (przynajmniej dla mnie) rzeczywiście stanowiła główny motor napędowy, żeby jeszcze sięgać po tę produkcję.

Grę i dodatek do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega
Black Desert Online
Black Desert Online
Wielki świat fantasy i setki godzin przed nami - czas na nowe wyzwania! Dziś opowiem Wam o jednej z najbardziej popularnych gier online na konsole. Black Desert to nic innego jak klasyczne MMORPG, w którym mierzymy się z graczami z całego świata w czasie rzeczywistym. Gra dostępna jest na PlayStation 4, ale także i Xboxa oraz poczciwe PC. Aby móc w ogóle w nią zagrać potrzebujemy dwóch rzeczy, stałego i szybkiego dostępu do Internetu i w moim wypadku, wykupionej subskrypcji PlayStation Plus. Za powstanie Black Desert odpowiada koreańskie studio, co bardzo szybko dostrzeżemy tu po mocno orientalnym klimacie samej rozgrywki jak i wyglądzie naszych postaci.

Gra jest na rynku od kilku lat, dzięki uprzejmości wydawcy Koch Media Poland dostaliśmy do testów najnowszą wersję z dodatkami
1234567