Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Aymanejed (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Aymanejed (CC0 domena publiczna)
Po odmrożeniu gospodarki do firm wróciły kontrole Państwowej Inspekcji Pracy. Są przeprowadzane z zachowaniem wytycznych ograniczających ryzyko zakażenia koronawirusem - podkreśla rzecznik Inspekcji Tomasz Zalewski.
Tłumaczy, że zanim inspektor pracy pojawi się u danego pracodawcy, próbuje ustalić, czy na terenie zakładu były przypadki zakażeń koronawirusem, a sam zakład pracy jako szpital, czy jako zakład pomocy społecznej jest potencjalnie bardziej narażony na tego rodzaju zagrożenia.

W zależności od tego inspektor stosuje odpowiednie środki ochrony, takie jak płyny do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu, rękawice jednorazowe, maski medyczne, przyłbice czy kombinezony ochronne.

Tomasz Zalewski zaznaczył, że zalecane jest maksymalne skracanie kontroli. Tam gdzie jest to możliwe dokumenty są przekazywane poza terenem zakładu. Tak udostępnione zostają poddane 24-godzinnej kwarantannie w szczelnie zamykanych pojemnikach.

Tomasz Zalewski wyjaśnił, że najwięcej skarg pracowników dotyczy nieprawidłowości związanych z wypłacaniem wynagrodzeń. Jest też wiele wątpliwości zatrudnianych związanych z ograniczeniem wymiaru czasu pracy.

Wiele pytań kierowanych do Inspekcji dotyczy też sposobu realizowania wytycznych związanych z zabezpieczeniem przed koronawirusem.
Są przeprowadzane z zachowaniem wytycznych ograniczających ryzyko zakażenia koronawirusem - podkreśla rzecznik Inspekcji Tomasz Zalewski.
Tomasz Zalewski zaznaczył, że zalecane jest maksymalne skracanie kontroli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty