Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 6 milionów Amerykanów, w wyborach prezydenckich w 2016 roku pozbawiona była prawa głosowania ze względu na kryminalną przeszłość. Teraz ma się to zmienić. Jedną z osób, która skorzysta ze zmian w przepisach, jest legendarny bokser Mike Tyson.
W ostatnich latach prowadzono szeroko zakrojona akcję, która miała na celu zmienić przepisy i przywrócić prawo do głosowania przestępcom. Takie decyzje podejmowane są na politycznym szczeblu poszczególnych amerykańskich stanów. Na takie zmiany zdecydowała się własnie Nevada, to stąd pochodzi Mike Tyson.

Tamtejsze władze ustanowiły nowe rozporządzenie pozwalające osobom skazany głosować w wyborach. Musza one opuścić areszt do 2019 roku. Mike Tyson skorzysta z nowego prawa. - To będzie moje pierwsze głosowanie. Nigdy nie myslałem, że będę mógł w taki sposób tworzyć amerykańską demokrację, ze względu na moją kryminalną przeszłość. Jestem z tego dumny, że głosuję - napisał w mediach społecznościowych Mike Tyson. Legendarny bokser został skazany na 6 lat więzienia za gwałt w 1992 roku. Po trzech latach odsiadki został zwolniony.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty