Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Angela Merkel w najnowszym nagraniu wideo złożyła obywatelom życzenia przed rozpoczynającym się Adwentem. Kanclerz apelowała o cierpliwość, wyrozumiałość i solidarność - szczególnie wobec osób chorych i cierpiących.
Angela Merkel przyznała, że Niemcom do tej pory udało się przejść przez trudny okres pandemii tylko dzięki powszechnej dyscyplinie i zachowaniu szacunku dla bliskich i bliźnich.

- Chciałbym szczególnie teraz przed Adwentem i w okresie przedświątecznym jeszcze raz zachęcić wszystkich do pokazania, że podczas świąt oraz na przełomie roku jesteśmy zdolni do przestrzegania zasad, które obowiązują nas wszystkich. Przekonamy się, że to się opłaca, ponieważ w ten sposób razem będziemy silniejsi niż wirus - powiedziała Merkel. Kanclerz składając adwentowe życzenia, ponownie wyraziła nadzieję, że już wkrótce będzie dostępna skuteczna szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Kanclerz zapewniła o państwowej, dalszej pomocy dla przedsiębiorców, którzy notują straty przez koronawirusa. Według danych Instytutu Roberta Kocha, w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech stwierdzono 21 695 nowych zakażeń koronawirusem i 379 kolejnych zgonów.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty