Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Mat. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki. Mat. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że transformacja energetyczna w Polsce jest potrzebna, ale musi być oparta na zasadzie sprawiedliwości społecznej.
W Warszawie szef rządu wziął udział w 2. Szczycie Klimatycznym ToGetAir 2021.

Mateusz Morawiecki wskazał, że kosztem polityki klimatycznej nie mogą być obciążone najuboższe warstwy społeczeństwa. Podkreślił, że są w Polsce szerokie rzesze społeczeństwa, które nie mogą ponosić zasadniczego kosztu transformacji energetycznej. Wskazał, że najmniej uposażone grupy społeczne, które są najbardziej uzależnione od naszego dotychczasowego modelu energetycznego, muszą mieć perspektywę zmiany. Dodał, że jego rząd zobowiązuje się do tego, aby transformację energetyczną przeprowadzić w oparciu o zasadę sprawiedliwości społecznej.

W piątek rozpoczął się trzeci i ostatni dzień konferencji ToGetAir. W jej ramach eksperci, politycy i naukowcy rozmawiają o przyszłości polityki klimatycznej w Polsce i na świecie. Dzisiaj będą omawiać między innymi klimatyczne aspekty rządowego programu Nowy Ład.
Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że kosztem polityki klimatycznej nie mogą być obciążone najuboższe warstwy społeczeństwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty