Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk powiedział, że zakończenie remontu Kanału Grunwaldzkiego to kolejny etap odnawiania szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Inwestycja ta jest finansowana częściowo z Funduszu Regionalnego, który wspiera samorządy lokalne. Wiceminister Marek Gróbarczyk podkreślił, że remonty kanałów na Mazurach to część planu odtworzenia szlaku, łączącego wszystkie Wielkie Jeziora Mazurskie.

Pozwoli to opłynąć dookoła Krainę Wielkich Jezior. Wiceminister wspomniał również o programie połączenia kanałów na Mazurach z portami rzecznymi na Wiśle i z Warszawą. Byłoby to odtworzenie funkcjonującej wiele lat trasy turystycznej.

Wiceminister dodał, że remonty kanałów na Mazurach pozwolą nie tylko rozwinąć turystykę w tym regionie, ale również przyczynią się do szybszego rozwoju gospodarczego. W sumie na tę inwestycję przeznaczonych zostanie 150 milionów złotych.
Wiceminister Marek Gróbarczyk podkreślił, że remonty kanałów na Mazurach to część planu odtworzenia szlaku, łączącego wszystkie Wielkie Jeziora Mazurskie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty