Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jak informowała Straż Graniczna migranci z Wędrzyna próbowali opuścić ośrodek, aby pojechać do Niemiec. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna/
Jak informowała Straż Graniczna migranci z Wędrzyna próbowali opuścić ośrodek, aby pojechać do Niemiec. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna/
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział, że jeden strażnik graniczny został ranny podczas buntu migrantów w Wędrzynie.
W czwartek wieczorem w tamtejszym ośrodku dla zbuntowała się grupa około 100 przebywających tam osób. Maciej Wąsik zapewnił, że Straż Graniczna i policja opanowały sytuację, chociaż doszło do sporego zamieszania.

Powiedział, że służby zatrzymały najbardziej agresywnych migrantów. Wskazał także, że w ośrodku są duże straty materialne. Dodał, że trwa postępowanie, które ma na celu oszacowanie szkód i ukaranie winnych.

Polska musi sprawdzić tożsamość wszystkich osób, które wpuszcza na swoje terytorium. - Żeby uzyskać azyl w Polsce, trzeba ustalić czy ta osoba nie jest groźna dla Polski i Polaków. Chciałem przypomnieć, że w ośrodku w Wędrzynie przebywają mężczyźni w wieku 20-30 lat. To osoby, które zazwyczaj trafiały do Polski bez paszportu. Osoby, w których telefonach ujawniano mnóstwo niepokojących informacji na temat chociażby związków z terroryzmem, albo innych przestępstw na tle seksualnym. Przede wszystkim musimy ustalić tożsamość - powiedział Wąsik.

Jak informowała Straż Graniczna migranci z Wędrzyna próbowali opuścić ośrodek, aby pojechać do Niemiec. W ośrodku znajduje się około 600 migrantów, ponad połowa to obywatele Iraku.

Maciej Wąsik zapewnił, że Straż Graniczna i policja opanowały sytuację, chociaż doszło do sporego zamieszania. Powiedział, że służby zatrzymały najbardziej agresywnych migrantów. Wskazał także, że w ośrodku są duże straty materialne. Dodał, że trwa postępowanie, które ma na celu oszacowanie szkód i ukaranie winnych.
Polska musi sprawdzić tożsamość wszystkich osób, które wpuszcza na swoje terytorium. Mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty