Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Polskie Linie Lotnicze uruchamiają nowe połączenia. W ostatnich dniach maja i na początku czerwca w rozkładzie lotów pojawi się kilka nowych kierunków.
Od piątku działa pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do stolicy Azerbejdżanu - Baku. Rejs trwa ponad 4 godziny i będzie realizowany 4 razy w tygodniu. Dotychczas, by dostać się do tego miasta z Polski, konieczna była co najmniej jedna przesiadka. Przedstawiciele przewoźnika mówią, że rozkład lotów jest tak skonstruowany, by umożliwić zarówno, krótki, weekendowy wypad, jak i dłuższe wakacje.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski powiedział, że zarówno Baku, jak i inne części Azerbejdżanu mogą być dla Polskich turystów dużą atrakcją. W Baku można zwiedzać tak zwane wewnętrzne, zabytkowe stare miasto. Można też znaleźć wiele śladów po Polakach, którzy tam pracowali. Chodzi między innymi o budynki zaprojektowane przez polskich architektów. Atrakcją jest też kuchnia tego kraju - dodaje prezes LOT-u.

W poniedziałek 30 maja LOT uruchomi dwa nowe połączenia; z Warszawy do Bombaju i do Kairu. W rozkładzie lotów pojawi się także Sarajewo w Bośni i Hercegowinie oraz Prisztina - stolica Kosowa.

Od początku 2022 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły i przywróciły do rozkładu lotów kilkanaście połączeń. W siatce pojawiły się rejsy z Warszawy do Delhi, Nicei i Koszyc. W sezonie letnim LOT będzie współpracować z touroperatorami, którym wyczarteruje samoloty. Rejsy zaplanowano między innymi do Turcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty