Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Do strzelaniny doszło w niedzielę przed godz. 18 w centrum handlowym położonym w południowej części Kopenhagi. źródło: https://kobenhavnliv.dk/
Do strzelaniny doszło w niedzielę przed godz. 18 w centrum handlowym położonym w południowej części Kopenhagi. źródło: https://kobenhavnliv.dk/
Szef duńskiej policji, Soren Thomassen powiedział, że trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w centrum handlowym w Kopenhadze. Kilka osób jest rannych, z czego trzy trafiły do szpitala w stanie krytycznym.
W związku ze sprawą aresztowano 22-letniego Duńczyka. Nadal nie jest znany motyw jego działania, policja nie wyklucza, że był to akt terroryzmu. Przy zatrzymanym znaleziono broń i amunicję.

- W poniedziałek odbędzie się oficjalne przesłuchanie. Jesteśmy pewni, że to jest sprawca. Zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa - powiedział Soren Thomassen.

Do strzelaniny doszło w niedzielę przed godz. 18 w centrum handlowym położonym w południowej części Kopenhagi. Po pojawieniu się informacji o strzelaninie na miejsce wysłano silnie uzbrojone oddziały policji. Zamknięto drogi i prowadzącą do centrum stolicy linię metra.

Premier Danii, Mette Frederiksen przekazała wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Dodała, że był to okrutny atak i zaapelowała do narodu o zjednoczenie się wobec tej tragedii.

- Dania stała się ofiarą brutalnego ataku. Kilka osób zginęło, a kilka jest rannych. To były niewinne rodziny na zakupach czy w restauracjach. Dzieci, młodzież i dorośli. Zostaliśmy brutalnie wyrwani ze słonecznego lata, które dopiero się rozpoczęło. To niepojęte, poruszające i bezsensowne - powiedziała szefowa duńskiego rządu.

W związku ze zdarzeniem odwołano przyjęcie, które miała wydać para królewska na cześć uczestników odbywającego się w Danii etapu wyścigu Tour de France.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty