Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Państwa bałtyckie, Polska i Finlandia zorganizują wspólne ćwiczenia obrony cywilnej - wynika z komunikatu litewskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Szefowie resortów ustalili to w czwartek podczas spotkania w Helsinkach.
Szefowa litewskiego MSW Agne Bilotaite cytowana w komunikacie swojego resortu powiedziała, że wojna na Ukrainie oraz jej konsekwencje stanowią poważne wyzwania dla wszystkich państw w regionie. "Musimy na nie odpowiedzieć solidarną postawą i środkami regionalnymi" - zaznaczyła. Jak dodała, kraje znajdujące się w sąsiedztwie Rosji są gotowe do koordynacji działań oraz wymiany doświadczeń.

Podczas spotkania w Helsinkach uzgodniono, że będą prowadzone wspólne konsultacje dotyczące między innymi ochrony ludności czy infrastruktury oraz zaprezentowano strukturę zarządzania kryzysowego poszczególnych państw. Ministrowie omówili również potrzebę wzmocnienia ochrony infrastruktury strategicznej. Ta ostatnia kwestia została poruszona w związku z niedawnym atakiem na gazociągi Nord Stream.

Szefowa litewskiego MSW zaznaczyła, że trzeba się przygotować na nowe realia, "w tym na możliwość użycia broni jądrowej na Ukrainie". Jej zdaniem zagrożenie stanowi też leżąca zaledwie 40 kilometrów od Wilna białoruska elektrownia atomowa w Ostrowcu.
Relacja Kamila Zalewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty