Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Wicepremier i minister rolnictwa przyjedzie na Pomorze Zachodnie. W czwartek Henryk Kowalczyk spotka się z gospodarzami z naszego województwa w Barzkowicach.
Co będzie główną osią rozmów między rolnikami a wicepremierem? Cena nawozów - to temat numer jeden. Jak alarmują rolnicy, podrożały one do tego poziomu, że trudno o opłacalność upraw. Natomiast producenci tłumaczą, że podrożał gaz, który stanowi 60% ceny nawozu.

Wzrost opłat za gaz to z kolei zjawisko obecne w całej Europie, podyktowane polityką Rosji. Tym samym rząd chce pomóc rolnikom poprzez dopłaty do zakupu nawozów. Jak poinformował we wtorek europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, wniosek polskiego rządu w tej sprawie trafił już do Komisji Europejskiej. Teraz potrzeba tylko zgody unijnych urzędników.

Warto także dodać, że niedawno delegacja rolników z naszego województwa była już u wicepremiera i ministra rolnictwa w Warszawie. Wówczas zaplanowano przyjazd na Pomorze Zachodnie i kontynuację rozmów w sprawie pomocy państwa dla gospodarzy.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty