Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Bezideowe rządy w Szczecinie - w dniu Żołnierzy Wyklętych poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński zwracał uwagę, że przez kilka kadencji Piotra Krzystka nie powstało żadne upamiętnienie polskich bohaterów narodowych.
Sprawy ideowe też są ważne dla budowania polskiej tożsamości w Szczecinie - w ocenie polityka PiS, władze miasta kompletnie o to nie dbają.

- Brak nie tylko pomnika dla podziemia niepodległościowego, ale brak tak naprawdę - powiedziałbym - takiego upamiętniania pomnikowego. Ja rozumiem, że mamy w Szczecinie, rządy ideowe pewnej opcji, która stwierdza, że "nie pomniki, to jest jakiś tam przeżytek. Sedinę trzeba postawić. Fajny, niemiecki pomnik, germańskiej boginki" - komentuje Dobrzyński.

Przywracanie pamięci Żołnierzy Wyklętych to proces i praca, którą trzeba ciągle wykonywać - tłumaczył Dobrzyński. Polityk zwracał uwagę, że wciąż pojawiają się próby szkalowania polskiego podziemia niepodległościowego, gdy komunistyczna propaganda nazywała ich - i nazywa - "bandytami".
- Ja rozumiem, że mamy w Szczecinie, rządy ideowe pewnej opcji, która stwierdza, że "nie pomniki, to jest jakiś tam przeżytek. Sedinę trzeba postawić. Fajny, niemiecki pomnik, germańskiej boginki" - komentuje Dobrzyński.

7 komentarzy

pomników PiS się dopomina, a o żyjących zapomina!
Np. OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM JEDYNIE OBIECUJECIE POMOC OD CHWILI, GY ICH WYPĘDZILIŚCIE PO KILKUDZIESIĘCIODNIOWYM PROTEŚCIE W SEJMIE.
Do roboty w interesie JESZCZE żywych obywateli, panie Dobrzyński.
Do roboty!
Panie Dobrzyński! Po pierwsze tzw. żołnierze wyklęci w części (nie wszyscy) rzeczywiście byli bandytami, mordującymi na Kresach i Ziemiach Pozyskanych ludność cywilną lub pojedynczych funkcjonariuszy UB i MO oraz ich rodziny. Po drugie: proszę wykazać szerszy związek między "wyklętymi", a Szczecinem. Tak ścisły i szeroki, że należy to upamiętnić pomnikiem.
Nowak jak zwykle wprowadza w życie zasadę Palikota, że opozycja musi kłamać, żeby wygrać. Nowak, Solidarnościowy Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych powołał w 2018 PiS. Kiedy PiS przejął władzę renta socjalna wynosiła 740 zł, teraz zaś 1251 zł. To jest ogromna różnica. Ale co to trolla Palikotowego obchodzi.
@Paweł - głupstwa opowiadasz. tworzenie różnej maści "funduszy", które mają ściągać pieniądze z obywateli, to tak naprawdę metoda łupienia obywateli z pieniędzy i za ich pieniądze - tworzenie miejsc pracy, cipełych posadek z wielotysięcznymi pensujkami dla kumpli i kochanek!
DOICIE POLSKĘ I POLAKÓW JAK SIĘ DA!
Gdy Szydło wlazło do państwowego skarbca po 2015 roku i zobaczyło, że POprzednicy zostawili dziesiątki miliardów złotych, to to podsumowała: "WYSTARCZY NIE KRAŚĆ" i kasa w państwowej kasie jest. A teraz Polskę rozkradacie.
Dlaczego PiS blokuje ujawnienie majątków polityków i ich rodzin oraz kochanek??? BO KRADNĄ.
Pawle, zarzucasz innym kłamstwo a sam porownujesz kwotę netto do kwoty brutto. Obecnie osoba niepełnosprawna otrzymuje 1025zl na rękę, po podwyżce w marcu tego roku. Jakby to porównać z inflacja która nam zafundował obecny rząd to obie kwoty są porównywalne jeśli chodzi o sile nabywcza pieniądza. I wtedy i teraz niepełnosprawni otrzymują głodowe stawki. W przeciwieństwie np do członków sejmowych komisji, tam pieniędzy nie brakuje.
A czym się zasłużył dla Szczecina Adamowicz ,że jeden z placów w mieście nosi jego nazwę ?
A czym się zasłużył dla Szczecina Łupaszko, że ma swoje rondo?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty