Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Zwycięski projekt. Mat. SAAW
Zwycięski projekt. Mat. SAAW
Pracownia SAAW z Warszawy wygrała konkurs na przyszłą siedzibę Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Projekt dwóch prostych budynków najlepiej wpisuje się w przestrzeń na Łasztowni, gdzie ma zostać wybudowany nowy teatr - mówili jurorzy konkursu. Będzie miał trzy sceny: dużą z widownią na 450 miejsc i możliwością zmiennego układu, scenę kameralną z widownią do 200 miejsc, a także wielofunkcyjną scenę społeczno-edukacyjną do 240 osób. Powstanie również podziemny parking oraz zaplecze techniczne i administracyjne.

I Nagrodę zdobyła pracownia SAAW, II Nagrodę przyznano zespołowi NM Architekci, a III — Heinle, Wischer und Partner. Wyróżnienia zdobyły pracownie OVO Grąbczewscy Architekci, Atelier Tektura i Kruszewski Architekci.

Pierwsze opinie po ogłoszeniu wyników zebrała Małgorzata Frymus.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Frymus
 

Zobacz także

2026-04-05, godz. 17:00 „Stabat Mater” Szymanowskiego i „Parsifal” Wagnera pod doskonałą batutą maestro Neumanna [ROZMOWY, ZDJĘCIA] Nie wszystko, co porusza, musi być głośne. Są utwory, które nie szukają efektu. Zatrzymują się gdzieś między modlitwą a muzyką. W Złotej Sali Filharmonii… » więcej 2026-03-29, godz. 22:47 "Paul Robien – człowiek, który nie kłaniał się hydroplanom" [RELACJA] Choć ta historia ma prawie sto lat - mogła wydarzyć się także dzisiaj. Tak o swoim filmie mówi szczeciński reżyser i dziennikarz - Marek Osajda. Mowa o… » więcej 2026-03-29, godz. 23:25 Szczecin Film Festival w październiku. Rozpoczął się nabór filmów [ROZMOWA] Szczecin Film Festival jest coroczną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie OFFicyna. W tym roku odbędzie się między 15 a 19 października. W 2025 roku… » więcej 2026-03-29, godz. 17:00 Otwarcie wystawy „Ojbo. Bez skóry” w Muzeum Narodowym [ROZMOWA, ZDJĘCIA] „Ojbo. Bez skóry”, to tytuł wystawy o spotkaniu z inną kulturą, z własnymi ograniczeniami i różnymi sposobami patrzenia na świat, którą otworzono… » więcej 2026-03-29, godz. 23:07 Międzynarodowy Dzień Teatru w 13 Muzach [RELACJA] 27 marca obchodziliśmy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. Data ta jest upamiętnieniem otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, a polską tradycją… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 Powrót fortepianu z Konzerthausu do domu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Po osiemdziesięciu latach cudem ocalały fortepian z Konzerthausu wrócił do szczecińskiej filharmonii. Gabinetowy Bechstein został odrestaurowany i ponownie… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza Muzyką kobiet Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie świętowała Europejski Dzień Muzyki Dawnej. Europejski Dzień Muzyki Dawnej obchodzony jest 21… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 Akademia Sztuki zaprasza przyszłych solistów operowych Akademia Sztuki w Szczecinie to najmłodsza, ale jednocześnie najprężniej rozwijająca się uczelnia artystyczna w Polsce. Kolejne powstające kierunki są… » więcej 2026-03-22, godz. 17:00 Rozpoczyna się Szczecin Guitar Fest 2026 [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu młodych gitarzystów z całego kraju przyjedzie do Szczecina na jednoetapowy 16. Ogólnopolski Wiosenny Konkurs Gitarowy. Pomysłodawcą i organizatorem… » więcej 2026-03-16, godz. 01:46 Zmarł Włodzimierz Piątek, mistrz szczecińskiej fotografii [WSPOMNIENIE] Zmarł Włodzimierz Piątek – fotograf i fotoreporter. Nie rozstawał się z aparatem. Nawet na emeryturze. Przez lata pracował w "Gazecie Wyborczej", był… » więcej
12345