Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Koncert Debory Brown w Warszawie. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Koncert Debory Brown w Warszawie. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Sylwester Ostrowski podczas koncertu Debory Brown. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Sylwester Ostrowski podczas koncertu Debory Brown. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Targi „Co jest grane?” to m.in. koncerty wielkich gwiazd, rozmowy, panele dyskusyjne, wystawy oraz spotkania z artystami.
W tym roku Szczecin promował się tam z projektem Szczecin Jazz Festiwal 2016. Na stoisku naszego miasta uczestnicy mogli spotkać takie gwiazdy jak Deborah Brown, Eric Allen, Seiji Yamauchi czy Piotr Wojtasik. Były takie atrakcje jak foto budka czy ciepła kawa ze szczecińskiej kawiarni.

Na finałowym koncercie targów Deborah Brown wystąpiła wraz Sylwestrem Ostrowskim, Piotrem Wojtasikiem, muzykami amerykańskimi i specjalnym gościem - Zbigniewem Namysłowskim. Sala ratuszowa Pałacu Kultury i Nauki była wypełniona po brzegi.

To jest taki kawałek Szczecina tutaj, na tej ważnej imprezie. Także promujemy jazz i promujemy Szczecin najlepiej jak potrafimy - mówi Sylwester Ostrowski, organizator Szczecin Jazz Festiwal 2016.

- Dzisiaj w Warszawie mamy święto jazzu i znakomitą promocje naszego miasta. Fakt, że Deborah Brown występuje jako „szczecińska artystka” pozycjonuje nas na mapie polskiego i światowego jazzu - dodaje Ostrowski.

- Ten koncert to dopiero początek. Szczecin „odpala” naprawdę duży Festiwal, to będzie wizytówka miasta - podsumowywał Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-05-19, godz. 16:20 Pleciuga, Czerwony Kapturek, Babcia oraz Wilk - zapraszają dużych i małych Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności czyli Czerwonego Kapturka zna każdy z nas. Tym razem opowieść - na scenie Teatru Lalek Pleciuga - ma formę musicalu… » więcej 2018-05-19, godz. 15:41 Szczeciński Spacer Miejski - tym razem: śladami PRL "Szczecin śladami PRL" to kolejny spacer miejski, na który wybrali się w sobotę szczecinianie. Szlak prowadził od placu Szarych Szeregów (kiedyś Sprzymierzonych i Lenina), przez sklep rybny, gdzie do dziś produkowany jest paprykarz… » więcej 2018-05-18, godz. 15:25 "W krainie czaru i uśmiechu". Jest książka o początkach Opery Promocja książki Krystyny Pohl "W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej" odbyła się w czwartek wieczorem w szczecińskiej Operze na Zamku. » więcej 2018-05-18, godz. 09:34 Europejska Noc Muzeów to fenomen Szczecińska edycja Europejskiej Nocy Muzeów pokazuje, że w mieście jest duże zapotrzebowanie na kulturę - mówił w "Rozmowie Pod Krawatem" dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie - Lech Karwowski. » więcej 2018-05-14, godz. 10:58 Miał niepowtarzalną barwę głosu. 20 lat od śmierci legendy 20 lat temu, 14 maja 1998, roku zmarł Frank Sinatra, legendarny amerykański piosenkarz, obdarzony niepowtarzalną, aksamitną barwą głosu. Był jednym z najlepszych wokalistów wszech czasów. Zasłynął takimi przebojami jak: "Strangers… » więcej 2018-05-14, godz. 07:29 Szczeciński chór wygrał międzynarodowy konkurs w Holandii Chór Akademii Morskiej w Szczecinie najlepszy na Międzynarodowym Festiwali Chóralnym w holenderskim Cantarode. » więcej 2018-05-14, godz. 07:22 "Cudowna muzyka. Jest dla mnie wielką radością i łaską" Aldona Bartnik wspaniała sopranistka z Consortium Sedinum zachwyciła publiczność XV Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. » więcej 2018-05-13, godz. 09:34 Owacje na stojąco i zachwyt widzów. "Dzieci z dworca ZOO" po premierze Premiera "Dzieci z dworca ZOO" w wersji baletowej odbyła się w sobotę wieczorem w Operze na Zamku w Szczecinie. Historię nastoletniej narkomanki z powieści Christiane Very Felscherinow przeniósł na scenę wybitny choreograf Robert … » więcej 2018-05-12, godz. 20:36 Festiwal w Cannes: Długa owacja na stojąco po polskim filmie To znakomity czas dla polskiego filmu - mówią aktorzy "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którzy od czwartkowej premiery na festiwalu w Cannes udzielili kilkudziesięciu wywiadów dziennikarzom z całego świata. » więcej 2018-05-12, godz. 18:10 Szczecin: Niemiecki dar dla najstarszego kina na świecie [ZDJĘCIA] Niemiecki projektor na taśmę 35-milimetrową, z 1949 roku - trafił do szczecińskiego kina Pionier. Najdłużej nieprzerwanie działające kino na świecie otrzymało prezent od dr. Roberta Kreibiga, prawnika, szefa dwóch niemieckich stowarzyszeń… » więcej
274275276277278279280