Premiera oficjalnego zwiastunu szczecińskiego filmu o seryjnym mordercy odbyła się we wtorek. W kinie Helios kilka osób na zamkniętym pokazie miało możliwość obejrzenia krótkiej, bo nieco ponad dwuminutowej, zapowiedzi dreszczowca "Szczecin nocą".
Jak mówi Paweł Lewandowski, drugi reżyser "Szczecina nocą", produkcja filmu się przedłuża, ostatnio wymieniono ekipę. Twórcy liczą na to, że oficjalna premiera odbędzie się jesienią.
- Robimy coś czego jeszcze nie było i to na pewno na nas działa. Zaskakuje nas reakcja mieszkańców. Gdy np. chcemy żeby ktoś nam coś udostępnił, to prawie zawsze spotykamy się z sympatią i otwartością. Ludzie są zainteresowani - przyznaje Lewandowski. - Jakoś ten Szczecin został ominięty przez przemysł filmowy i rzadko występuje na dużym ekranie. To błąd. Mamy tutaj plenery, których w innym mieście raczej byśmy nie znaleźli.
Akcja filmu rozgrywa się w czasach współczesnych. W mieście dochodzi do kilku morderstw. Ofiarami zbrodni padają młode kobiety. Produkcja luźno bazuje na sprawie "rzeźnika z Niebuszewa". Ten przydomek przypisuje się Józefowi C. Śledczy udowodnili mu tylko jedno morderstwo, lecz dokładna liczba jego ofiar nie jest znana. Mężczyzna w 1952 roku został skazany na karę śmierci i stracony.
Źródło: www.youtube.com
Zobacz także
2017-04-21, godz. 21:23
Kolorowa parada na rozpoczęcie przeglądu teatrów
Kolorowa parada przebierańców, szczudlarzy i artystów przeszła ulicami Szczecina. Korowód otwiera 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt.
» więcej
2017-04-21, godz. 20:10
Odkryto nieznany szkic Michała Anioła
Włoscy konserwatorzy na odwrocie słynnego szkicu Michała Anioła „Ofiarowanie Izaaka” odkryli jego pierwowzór. Nieznane dotychczas dzieło od soboty będzie można oglądać w Rzymie w Muzeach Kapitolińskich.
» więcej
2017-04-21, godz. 12:04
Rusza Kontrapunkt! Na początek kolorowa parada i "Cisza w Troi"
Kolorowa parada ulicami Szczecina rozpocznie w piątek wieczorem jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, czyli Kontrapunkt.
» więcej
2017-04-20, godz. 21:11
65 lat małżeństwa Kulmów
Joanna i Jan Kulmowie obchodzili na Uniwersytecie Szczecińskim żelazny jubileusz, czyli 65. rocznicę swojego ślubu.
» więcej
2017-04-20, godz. 08:11
Pamiętali o powstańcach z getta
Szczecinianie pamiętali o bohaterach Powstania w Getcie Warszawskim. W środę, w 74. rocznicę wybuchu zrywu, w siedzibie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie odbyło się okolicznościowe spotkanie. Ze spektaklem poetycko-muzycznym…
» więcej
2017-04-19, godz. 19:41
Żelazny jubileusz Kulmów w Szczecinie
Joanna Kulmowa - poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Jan Kulma - reżyser, muzyk, filozof, pisarz - obchodzą 65. rocznicę ślubu czyli żelazny jubileusz.
» więcej
2017-04-16, godz. 18:57
Trwają prace nad scenariuszem wystawy stałej Muzeum Historii Polski
Ma być nowoczesna, multimedialna i ukazująca najdawniejsze dzieje Polski po czasy współczesne - w Muzeum Historii Polski trwają prace nad koncepcją wystawy stałej.
» więcej
2017-04-16, godz. 15:29
Polski film w finale konkursu w Cannes
Szansa na Złotą Palmę dla polskiego reżysera, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Krótkometrażowy film Grzegorza Mołdy "Koniec widzenia" znalazł się w finale konkursu w Cannes.
» więcej
2017-04-15, godz. 18:36
Poznaliśmy laureatkę nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego
Marta Nieradkiewicz została laureatką nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Aktorka była nominowana za role w filmach "Zjednoczone stany miłości" oraz "Kamper".
» więcej
2017-04-13, godz. 14:26
Historyczny moment dla XIV-wiecznego kościoła w Jasienicy [ZDJĘCIA]
Najprawdopodobniej po raz pierwszy dźwięki organów rozbrzmiały XIV-wiecznym kościele w Jasienicy.
» więcej