Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem oraz specjalny film wyświetlany turystom podczas zwiedzania Szczecina - to pomysły na długofalowe wsparcie najstarszego kina świata i wynik ustaleń miasta z właścicielami Pioniera.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej. - Pierwsza zakłada współpracę ze Stowarzyszeniem Officyna, które organizuje Szczecin Film Festival. Część wydarzeń z przyszłorocznej edycji festiwalu zostanie zorganizowana w Pionierze.

Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina. - Pionier jest jednak naszą wielką perełką turystyczną i przy wsparciu Wydziału Kultury zostanie wyprodukowany krótki film o Szczecinie, jego historii, kulturze, walorach turystycznych, który wejdzie w stały repertuar kina i będzie emitowany także przy okazji miejskich spacerów turystycznych - dodaje Wołosz.

Jestem za - komentuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel "Pioniera".

- To jest dobry kierunek. Ale jak to tam wyjdzie dalej, to musiałbym to widzieć już konkretnie, dopiero wtedy będę wiedział. Chciałbym żeby to wyszło. Mam nadzieję, widzę, że dobra wola jest. No i internetowa zbiórka, to jest bardzo dobre. Uważam, że teraz będzie nareszcie dobrze. Oby nas tylko nie dopadł wirus - mówi Miśkiewicz.

21 września z powodu problemów finansowych związanych z epidemią, właściciele kina ogłosili zawieszenie działalności.

Na platformie "Wspieram.to" ruszyła zbiórka w ramach inicjatywy Szczecin Lokalny Solidarny. Dzięki temu kino ponownie otworzyło sale. Zrzutka wciąż trwa. Teraz na koncie ponad 55 tys. zł. Miesięczny koszt utrzymania Pioniera to około 20 tys. złotych. Wówczas miasto zapowiedziało pomoc w stworzeniu długofalowej strategii wsparcia.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej.
Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina.
Relacja Anny Łukaszek.

Zobacz także

2020-08-15, godz. 12:41 Ińskie Lato Filmowe powoli się kończy Powoli dobiega końca 47. Ińskie Lato Filmowe. » więcej 2020-08-14, godz. 07:39 47. Ińskie Lato Filmowe wciąż zaskakuje widzów [ZDJĘCIA] W czwartek odbyła się plenerowa prezentacja słuchowiska Macieja Drygasa "Moja góra". Przesłuchanie zaplanowano na jednym ze wzgórz, obok Ińska z jeziorkiem w tle. » więcej 2020-08-12, godz. 21:36 Finał "Sacrum Non Profanum" w studiu Radia Szczecin [ZDJĘCIA] Bisy, kwiaty i zachwyt publiczności zamknęły ostatni koncert XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum". » więcej 2020-08-12, godz. 15:55 "Koncert Papieski" na "Sacrum Non Profanum" w katedrze [ZDJĘCIA] Popularne utwory wokalne Bacha, Händla, Mozarta, Rossiniego i słynna "Barka" umiłowana przez Jana Pawła II, zabrzmiały w szczecińskiej katedrze w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum". » więcej 2020-08-12, godz. 07:33 "Sacrum Non Profanum" w studiu koncertowym Radia Szczecin O godzinie 19 w studiu Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum". » więcej 2020-08-11, godz. 17:35 Grand Prix "Sacrum Non Profanum" dla Leszka Skrli [ZDJĘCIA] Jury XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum" przyznało jednogłośnie profesorowi Leszkowi Skrli nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Stowarzyszenie SAWP za niedoścignione interpretacje dzieł Marka Jasińskiego… » więcej 2020-08-11, godz. 13:04 Adam Woronowicz gościem Ińskiego Lata Filmowego [ZDJĘCIA] Adam Woronowicz - znany aktor filmowy i teatralny gościem na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Aktor prezentował w poniedziałek na pomoście nad jeziorem Ińsko "Pamiętnik Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. » więcej 2020-08-10, godz. 18:41 Kolejny dzień Ińskiego Lata Filmowego Bartosz Topa, znany aktor filmowy i teatralny, gości na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Pokazał tu film Moniki Jordan-Młodzianowskiej "Żelazny most". » więcej 2020-08-10, godz. 14:51 "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara Film "Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy". » więcej 2020-08-10, godz. 11:35 Pierwszy koncert na odrestaurowanych organach Grüneberga w Konarzewie [ZDJĘCIA] 120-letnie organy Barnima Grüneberga w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie rozbrzmiały po raz pierwszy po przeprowadzeniu ich gruntownego remontu. » więcej
162163164165166167168