Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem oraz specjalny film wyświetlany turystom podczas zwiedzania Szczecina - to pomysły na długofalowe wsparcie najstarszego kina świata i wynik ustaleń miasta z właścicielami Pioniera.
Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina. - Pionier jest jednak naszą wielką perełką turystyczną i przy wsparciu Wydziału Kultury zostanie wyprodukowany krótki film o Szczecinie, jego historii, kulturze, walorach turystycznych, który wejdzie w stały repertuar kina i będzie emitowany także przy okazji miejskich spacerów turystycznych - dodaje Wołosz.
Jestem za - komentuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel "Pioniera".
- To jest dobry kierunek. Ale jak to tam wyjdzie dalej, to musiałbym to widzieć już konkretnie, dopiero wtedy będę wiedział. Chciałbym żeby to wyszło. Mam nadzieję, widzę, że dobra wola jest. No i internetowa zbiórka, to jest bardzo dobre. Uważam, że teraz będzie nareszcie dobrze. Oby nas tylko nie dopadł wirus - mówi Miśkiewicz.
21 września z powodu problemów finansowych związanych z epidemią, właściciele kina ogłosili zawieszenie działalności.
Na platformie "Wspieram.to" ruszyła zbiórka w ramach inicjatywy Szczecin Lokalny Solidarny. Dzięki temu kino ponownie otworzyło sale. Zrzutka wciąż trwa. Teraz na koncie ponad 55 tys. zł. Miesięczny koszt utrzymania Pioniera to około 20 tys. złotych. Wówczas miasto zapowiedziało pomoc w stworzeniu długofalowej strategii wsparcia.
Zobacz także
2023-02-12, godz. 15:47
Gala Replay Studio w Przecławiu, czyli tańczące ferie [ZDJĘCIA]
Jednym z pomysłów na udane ferie może być nauka tańca. A tańczyć możemy w domu, albo wybierając jedną ze szkół.
» więcej
2023-02-12, godz. 15:10
Mały Książę po kurpiowsku [WIDEO]
Jak brzmi Mały Książę po kurpiowsku? Postanowili to sprawdzić członkowie Związku Kurpiów i przetłumaczyli książkę na swój dialekt.
» więcej
2023-02-10, godz. 21:17
Szczecinianie z nagrodami w Kalifornii.
A konkretnie ich teledyski.
» więcej
2023-02-10, godz. 09:23
Panek: wolę, by ktoś oceniał mnie poprzez to co robię
Nie wiem czy jestem artystą, nie porównuję się do Witkacego - Tomasz Panek - rysownik, grafik, ilustrator, autor „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie", był gościem "Rozmowy pod Krawatem".
» więcej
2023-02-09, godz. 14:59
Prywatne historie na czerwonej wystawie [ZDJĘCIA]
Wiele gatunków fotografii, zdjęcia wykonane w różnych technikach - a spoiwem jest kolor: szczeciński Fotoklub Zamek zaprasza w czwartek na godzinę 18 na wernisaż wystawy "Czerwony - historie indywidualne".
» więcej
2023-02-09, godz. 11:39
"Dopaść Morawieckiego". Autor gościem Przystanku Historia w Szczecinie [WIDEO]
Życie Kornela Morawieckiego na siedmiuset stronach - to nie laurka, a lustro, w którym odbija się postać buntownika, marzyciela, abnegata oskarżanego o terroryzm, a przez niektórych opozycjonistów o zdradę.
» więcej
2023-02-07, godz. 08:54
W Bydgoszczy pogrzeb Leonarda Pietraszaka
W południe w katedrze pod wezwaniem świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Leonarda Pietraszaka.
» więcej
2023-02-06, godz. 08:35
Nagrody Grammy rozdane
Statuetki Złotych Gramofonów przyznano 65. raz w historii. Impreza odbyła się w Los Angeles, a jej główną aktorką była amerykańska wokalistka Beyonce.
» więcej
2023-02-05, godz. 09:55
Joanna Tylkowska-Drożdż owacyjne przyjęta w Willi Lentza [ZDJĘCIA]
Kilkunastominutowymi owacjami na stojąco i bisem zakończył się wczorajszy koncert w Willi Lentza. Solistką wieczoru była wybitna sopranistka Joanna Tylkowska-Drożdż. Artystka zainaugurowała nowy cykl spotkań pt. „Ad Astra” ariami…
» więcej
2023-02-04, godz. 12:38
Osioł z oskarowego "IO" mieszkał w polickiej zagrodzie
Jeden z osiołków z filmu nominowanego do Oskara "IO" Jerzego Skolimowskiego przez kilka lat mieszkał niedaleko Polic. W zagrodzie Pana Roberta Cichockiego "Kuba" - bo tak ma na imię osiołek-aktor spędził cztery lata.
» więcej