Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Paweł Steczek – kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty
Paweł Steczek – kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty
Michał Grobelny – wokalista. Fot. Ania Lefik
Michał Grobelny – wokalista. Fot. Ania Lefik
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Aleksandra Rybak
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Aleksandra Rybak
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Oryginalne swingowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w wykonaniu Michała Grobelnego z towarzyszeniem szczecińskich symfoników i muzyków jazzowych, zabrzmią w niedzielę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Na scenie wystąpi ponad 40. artystów, którzy w iście amerykańskim stylu wykonają utwory opowiadające o miłości.

- Od wielu lat jestem zafascynowany kompozycjami tworzonymi w połowie XX wieku na big bandy - powiedział Paweł Steczek. - Muzyka swingowa była, jest i będzie muzyką aktualną. Wpadłem kiedyś na pomysł, będąc pod wpływem Franka Sinatry, żeby zacząć pisać takie melodie swingowe, no i wyszły fantastyczne piosenki. I bardzo się cieszę, że złapaliśmy z wykonawcami taki wspólny jakiś pierwiastek w tym wszystkim.

Kompozytor rozbudował partytury o sekcje dętą i rytmiczną. Partie wokalne powierzył Michałowi Grobelnemu ze Szczecina, znanemu m.in. z popularnych programów „The Voice Of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

- Marzyło mi się, żeby wystąpić z taką orkiestrą, z takim repertuarem, więc jest to wyczekane spełnienie marzeń. Te piosenki muszą zostać wykreowane na nowo. To nie są piosenki, które zostały kiedykolwiek wykonane, może jedna z nich jest popularną kompozycją Pawła Steczka, ale wszystkie inne są praktycznie premierowe - podsumował Grobelny.

Koncert, który poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Norbert Twórczyński będzie transmitowany w niedzielę o godzinie 19 na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.

Kompozycje i aranżacje Pawła Steczka, grającego na fortepianie i akordeonie, wykonają ze szczecińskimi symfonikami Michał Grobelny (śpiew), Aleksandra Andrukajtis, Magdalena Wilento i Bartosz Utracki (chórki), Dominik Chet Mietła (trąbka), Dawid Główczewski (saksofony), Marek Hans Łukaszczyk (puzon), Kosma Kalamarz (gitara basowa) oraz Łukasz Kurek (perkusja).
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2019-02-10, godz. 08:02 "Zimna wojna" może zdobyć cztery nagrody BAFTA "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ma w niedzielę szansę na cztery nagrody BAFTA. To brytyjskie odpowiedniki Oscarów. » więcej 2019-02-09, godz. 09:47 Gala wręczenia "Muzycznych Oscarów" już w niedzielę W Los Angeles trwają ostatnie przygotowania do do niedzielnej 61. ceremonii rozdania nagród Grammy. Nazywany są potocznie "Muzycznymi Oscarami" i należą do najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt "OKNO" w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej 2019-02-08, godz. 12:53 Co łączy Szczecin i Berlin? Można było dowiedzieć się tego w bibliotece ProMedia Przy sali wypełnionej słuchaczami po brzegi w bibliotece ProMedia w Szczecinie dr Piotr Fiuk opowiadał w czwartek wieczorem o związkach urbanistyki i architektury Szczecina oraz Berlina z przełomu XIX i XX wieku. » więcej 2019-02-07, godz. 16:27 Szczecinianie budują kolejnego żurawia Rzeźbiarz Stanisław Motyka, zaprosił mieszkańców Szczecina na warsztaty rzeźbiarskie, których tematem są szczecińskie żurawie portowe. Jest to część większego projektu, którego efektem będzie przestrzenna instalacja Motyki… » więcej 2019-02-06, godz. 19:49 Poznaliśmy nominacje do Polskich Nagród Filmowych "Orły" Członkowie Polskiej Akademii Filmowej wybrali najlepsze filmy, aktorów i twórców filmowych w 17 kategoriach. Najwięcej nominacji otrzymała "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2019-02-05, godz. 16:42 Pełen atrakcji rok Moniuszki w Szczecinie [ZDJĘCIA] 50 wydarzeń, w 17 przestrzeniach, na 8 scenach plenerowych i podczas 5 festiwali z udziałem kilkuset artystów - tak w liczbach wyglądają obchody roku Moniuszkowskiego w Zachodniopomorskiem. » więcej 2019-02-04, godz. 20:01 Muzyka do filmu W. Pasikowskiego nagrywana w szczecińskiej Filharmonii [ZDJĘCIA] Muzyka do najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Kurier" nagrywana jest w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Skomponował ją Jan Duszyński, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii prowadzi Szymon Bywalec. Koproducentem… » więcej
233234235236237238239