Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Paweł Steczek – kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty
Paweł Steczek – kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Fot. Archiwum artysty
Michał Grobelny – wokalista. Fot. Ania Lefik
Michał Grobelny – wokalista. Fot. Ania Lefik
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Aleksandra Rybak
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Aleksandra Rybak
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Norbert Twórczyński – dyrygent. Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Oryginalne swingowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w wykonaniu Michała Grobelnego z towarzyszeniem szczecińskich symfoników i muzyków jazzowych, zabrzmią w niedzielę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Na scenie wystąpi ponad 40. artystów, którzy w iście amerykańskim stylu wykonają utwory opowiadające o miłości.

- Od wielu lat jestem zafascynowany kompozycjami tworzonymi w połowie XX wieku na big bandy - powiedział Paweł Steczek. - Muzyka swingowa była, jest i będzie muzyką aktualną. Wpadłem kiedyś na pomysł, będąc pod wpływem Franka Sinatry, żeby zacząć pisać takie melodie swingowe, no i wyszły fantastyczne piosenki. I bardzo się cieszę, że złapaliśmy z wykonawcami taki wspólny jakiś pierwiastek w tym wszystkim.

Kompozytor rozbudował partytury o sekcje dętą i rytmiczną. Partie wokalne powierzył Michałowi Grobelnemu ze Szczecina, znanemu m.in. z popularnych programów „The Voice Of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

- Marzyło mi się, żeby wystąpić z taką orkiestrą, z takim repertuarem, więc jest to wyczekane spełnienie marzeń. Te piosenki muszą zostać wykreowane na nowo. To nie są piosenki, które zostały kiedykolwiek wykonane, może jedna z nich jest popularną kompozycją Pawła Steczka, ale wszystkie inne są praktycznie premierowe - podsumował Grobelny.

Koncert, który poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Norbert Twórczyński będzie transmitowany w niedzielę o godzinie 19 na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie.

Kompozycje i aranżacje Pawła Steczka, grającego na fortepianie i akordeonie, wykonają ze szczecińskimi symfonikami Michał Grobelny (śpiew), Aleksandra Andrukajtis, Magdalena Wilento i Bartosz Utracki (chórki), Dominik Chet Mietła (trąbka), Dawid Główczewski (saksofony), Marek Hans Łukaszczyk (puzon), Kosma Kalamarz (gitara basowa) oraz Łukasz Kurek (perkusja).
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2018-03-03, godz. 15:15 Oscary coraz bliżej Przed nami 90. gala rozdania filmowych Oscarów. Od kilku lat statuetki, wręczane twórcom kina, produkowane są w Nowym Jorku. Wcześniej przez dziesięciolecia powstawały w Chicago w firmie należącej do potomków rumuńskich imigrantów… » więcej 2018-03-03, godz. 13:45 Nowa scena i nowa sztuka Teatru Polskiego. "Rumcajs" na Łasztowni Premiera "Przygód rozbójnika Rumcajsa" odbędzie się w sobotę po południu na nowej scenie Teatru Polskiego w Szczecinie, czyli na Scenie na Łasztowni. Chodzi o dawny namiot Opery na Zamku i dawną salę koncertową przy ulicy Energe… » więcej 2018-03-03, godz. 08:41 Święto francuskiej kinematografii. Cezary wręczone! W Paryżu rozdano Cezary, czyli prestiżowe nagrody francuskiej kinematografii przyznawane przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Ceremonia wręczania wyróżnień odbyła się w piątek wieczorem. Cezary przyznano już po raz 43. » więcej 2018-03-02, godz. 19:02 "Łzawe zjawy roku pamiętnego" w Teatrze Współczesnym Premiera "Łzawych zjaw roku pamiętnego" Bogusława Kierca odbędzie się Malarni, czyli scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2018-03-02, godz. 08:08 "Absolutnie petarda". Szczecin Jazz w Trafo Keyon Harrold i Pharoahe Monch, mistrz trąbki i niezależny raper, wystąpili w czwartek wieczorem w Trafostacji Sztuki w ramach festiwalu Szczecin Jazz 2018. » więcej 2018-03-01, godz. 22:54 Język polski na sportowo Pisanie krótkich form literackich, wykłady czy gry językowe, a wszystko w konwencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich - tak wygląda Festiwal Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. To inicjatywa polonistów, którzy chcą zachęcić… » więcej 2018-03-01, godz. 11:28 "Umarli, abyśmy mogli żyć. Stanisław Kasznica". Słuchowisko w Radiu Szczecin "Umarli, abyśmy mogli żyć. Stanisław Kasznica" - słuchowisko Sylwestra Woronieckiego to historia polskiego adwokata działacza Obozu Wielkiej Polski i Obozu Narodowo-Radykalnego, dowódcy wojskowego, skazanego na karę śmierci, zamordowanego… » więcej 2018-02-27, godz. 18:55 Tydzień Kresowy rozpoczęty [ZDJĘCIA] Wystawą Ferdynanda Ruszczyca rozpoczął się w Szczecinie Tydzień Kresowy - Kaziuki. Na wernisażu zaśpiewały też kresowe pieśni dzieci ze szkoły muzycznej w Szczecinie. » więcej 2018-02-25, godz. 21:04 Upamiętniono 208. urodziny Fryderyka Chopina Na Białorusi upamiętniono 208. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Kilkugodzinny koncert odbył się w największym w Mińsku centrum handlowym „Dana Mall”. Imprezę rozpoczęli uczniowie stołecznej szkoły muzycznej imienia Fryderyka… » więcej 2018-02-25, godz. 20:32 300 tys. zabytków znaleziono podczas budowy metra W Salonikach (Grecja) podczas prac przy metrze znaleziono 300 tysięcy antycznych przedmiotów - 50 tysięcy z nich to starożytne monety. Ostatnio odkopano bezgłową figurę Afrodyty i mozaikę podłogową z IV wieku przed naszą erą. » więcej
287288289290291292293