Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się kilkadziesiąt nagrań Czesława Niemena z podwójnego album CD „Pamiętam ten dzień”. Wydawnictwo, które po premierze pokryło się platyną, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia też w formie tradycyjnej.
To bardzo znane tytuły nawet więcej, niż w jednej wersji. Również piosenki, o których zapomnieliśmy, że Niemen wykonywał je od 1962 do 1980 roku – powiedziała Gina Komasa, redaktor nagrania płyt.
- Kluczem było, żeby przedstawić nagrania, które Niemen dokonywał w Polskim Radiu w tworzącej się Trójce. Są też tu nagrania z programów, które były transmitowane przez Polskie Radio, jak „Podwieczorek przy mikrofonie”, czy Festiwale Piosenki Polskiej w Opolu i Międzynarodowy Piosenki w Sopocie. Tych nagrań nie było na płytach. I przy okazji pokazanie możliwości Czesława Niemena przez te lata, bo te nagrania są ułożone chronologicznie. One pokazują progresję artysty – uzupełniła Komasa.
Nie ulepszaliśmy jego wykonań, bo na pewno nie byłoby to intencją muzyka, natomiast wydobyliśmy z piosenek współczesny walor dźwiękowy – dodała Komasa.
- Są zmasterowane. Myślę, że nic im nie ubyło i Czesław Niemen byłby zadowolony zwłaszcza, że cenił pracę Eleonory – swojej córki, która jest reżyserem dźwięku i tutaj już jako zawodowa pani reżyser, bardzo dopieściła wszystkie utwory – podsumowała Gina Komasa.
Na płytach pod tytułem „Pamiętam ten dzień” znalazły się 44 piosenki w wykonaniu Czesława Niemena.
Zobacz także
2020-02-25, godz. 20:07
Przechodzili, po prostu. I wpadli... [WIDEO, ZDJĘCIA]
Na szczęście bez ministra.
» więcej
2020-02-25, godz. 18:45
Jubileusz Pałacu Młodzieży. Wystawa w Książnicy Pomorskiej
70-lecie działalności świętuje Pałac Młodzieży w Szczecinie. Z tej okazji we wtorek w Sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej otwarto wystawę prac artystycznych, które powstawały w pracowniach instytucji.
» więcej
2020-02-25, godz. 07:12
Obchody 70-lecia Pałacu Młodzieży
Bawił, uczył i wychowywał wiele pokoleń szczecinian, a teraz świętuje swoje 70-lecie. Pałac Młodzieży rozpoczyna huczne obchody swojego jubileuszu.
» więcej
2020-02-22, godz. 16:16
Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie
Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej