Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Silesian Chamber Choir Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek. Fot. Tomasz Rychłowski [MDK Międzyzdroje]
Silesian Chamber Choir Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek. Fot. Tomasz Rychłowski [MDK Międzyzdroje]
Blisko 600. śpiewaków, ponad 20 chórów i 30. dyrygentów. W niedzielę w Międzyzdrojach rozpoczął się najstarszy festiwal chóralny w Polsce – 59. Międzynarodowy im. prof. Jana Szyrockiego.
Wydarzenie zainaugurował znany Silesian Chamber Choir Ad Libitum.

- Przedstawiliśmy program pt. „Serial dźwięków, czyli dźwięki z seriali”, w którym przypomnieliśmy muzykę z popularnych filmów w Polsce i na świecie – powiedziała dyrygentka zespołu prof. Izabella-Zielecka-Panek.

- Bardzo się cieszymy, że po muzyce chóralnej, którą różnie ludzie odbierają, słyszymy brawa, owacje na stojąco, okrzyki zachwytu i tyle dobrych słów. To bardzo ciężka praca – przygotowanie tego programu, bo okraszony jest elementami aktorstwa, scenografii, choreografii, tańcem, grą na różnych instrumentach, bo tu się pojawiły i flety, i saksofony, i fortepiany, i skrzypce. A żeby był dla wszystkich, to zaczęliśmy od seriali z lat sześćdziesiątych, takich jak m.in. „Wojna domowa”, „Czterdziestolatek”, „Czterej pancerni i pies” czy „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, po dzisiejsze, które są dla młodego pokolenia. Tak więc w tym programie każdy znajdzie swój ukochany serial – podsumowała profesor.

Festiwal potrwa do piątku, 22 czerwca 2024 roku. Wstęp na koncerty konkursowe odbywające się codziennie o godzinie 16:00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ulicy Lipowej 8 i o godzinie 19:30 w Międzynarodowym Domu Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 20 w Międzyzdrojach, jest bezpłatny.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2024-09-20, godz. 11:13 Cegielski: w okresie PRL-u to Szczecin był tym kluczowym miastem Max Cegielski polski pisarz, podróżnik, dziennikarz, ale też kurator wystaw, był naszym gościem w porannej "Rozmowie pod krawatem". W swojej otwartej w czwartek wieczorem wystawie w Trafostacji Sztuki Szczecin zatytułowanej "Człowiek… » więcej 2024-09-20, godz. 09:28 "To historia kontaktów pomiędzy Polską a Ghaną" „Człowiek nie rządzi narodem w pojedynkę” to nowa wystawa, którą można oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2024-09-19, godz. 13:52 Literatura kobiet ze Szczecina w jednym miejscu [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 50 książek szczecińskich pisarek i pisarzy w jednym miejscu. Zachodniopomorska Półka Literacka została przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Ireny Redlińskiej przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie. » więcej 2024-09-17, godz. 15:58 Śpiewająco o problemach z podróżą w Teatrze Małym Micro-musical o... wykluczeniu komunikacyjnym. Taka premiera szykuje się w Teatrze Małym w Szczecinie, czyli na scenie kameralnej Teatru Współczesnego. » więcej 2024-09-17, godz. 14:32 W Szczecinie można spotkać... muzyków na rowerach [WIDEO, ZDJĘCIA] Będą w centrum Szczecina i na Stołczynie. Będą jeździć rowerami i... grać na skrzypcach oraz wiolonczeli. To akcja "Tour The Musica" muzyków Baltic Neopolis Orchestra. » więcej 2024-09-14, godz. 15:24 Letni Festiwal Wędrowny dotarł do finału Koncertem finałowym zakończy się w sobotę w Szczecinie XV Letni Festiwal Wędrowny "Na Gotyckim Szlaku". » więcej 2024-09-13, godz. 12:54 Rozpoczyna się 4. Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego "Soni Spatium" Ponad stu wykonawców i dwa prawykonania kompozycji. Dziś w Stargardzie rozpoczyna się 4. Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego "Soni Spatium". » więcej 2024-09-12, godz. 18:05 Spektakl o Poli Negri dziś przedpremierowo w Teatrze Polskim Opowieść o jednej z największych gwiazd kina niemego - Poli Negri - od dziś na scenie Teatru Polskiego. » więcej 2024-09-12, godz. 14:23 "Szczecinianie" zapraszają na doroczny koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie" jak co roku zaprasza na początek sezonu na Koncert Galowy. Widowisko nosi tytuł "W podróży do źródeł". » więcej 2024-09-10, godz. 13:07 W Wilnie zamknięto Muzeum Adama Mickiewicza Muzeum Adama Mickiewicza przy Uniwersytecie Wileńskim zostało zamknięte. Powodem jest remont. Miejsce, w którym polski wieszcz mieszkał i pisał poemat "Grażyna" jest w złym stanie technicznym. » więcej
1234567