XIX-wieczna historia z czasów Giacomo Pucciniego "Madama Butterfly" w szczecińskiej realizacji Opery na Zamku została przeniesiona do współczesnej Japonii.
Szczecińskie przedstawienie, nawiązujące do poetyki filmów Larsa von Triera, zostało wzbogacone o postać tancerza, który jest alter ego Butterfly, a także o multimedialne projekcje obrazu współczesnego Tokio. W tytułowej roli usłyszymy Marię Gessler / Annę Wiśniewską Schoppę, a postać Pinkertona zaśpiewają Francisco Almanza / Jacek Laszczkowski.
Libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa, przekład: Michał Bajer, kierownictwo muzyczne: Maestro Wojciech Semerau-Siemianowski, koncertmistrz: Filip Lipski, reżyseria: Pia Partum, scenografia: Barbara Hanicka, kostiumy: Barbara Hanicka, choreografia: Tomasz Wygoda, przygotowanie chóru: Małgorzata Bornowska, reżyseria świateł: Wojciech Puś.
Występują: Sharpless - Bartłomiej Misiuda / Tomasz Łuczak, Suzuki - Małgorzata Kustosik, Kate Pinkerton - Lucyna Boguszewska, Goro - Paweł Wunder / Piotr Zgorzelski, Książe Yamadori - Paweł Woslki, Bonzo - Janusz Lewandowski, Komisarz - Mirosław Kosiński, Urzędnik Cesarski - Wiesław Łągiewka, Tancerz - Adrian Barczak.
Na szczecińskiej scenie muzycznej "tragedia japońska" została pokazana po raz pierwszy w 1982 roku.
Sztukę można zobaczyć w czwartek o godz. 12 (dla dzieci), w piątek o godz. 19, w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o godz. 18 w hali Opery na zamku.
Sobota to dzień szczególny dla wszystkich Polaków - polska reprezentacja w piłkę nożną zmierzy się w trakcie trwania drugiego aktu z Czechami na stadionie we Wrocławiu, dlatego muzycy Opery wystąpią w narodowych barwach a frak dyrygenta Maestro Semerau-Siemianowskiego przyozdobi Bialo-Czerwony szal.
Zobacz także
2011-08-06, godz. 10:03
Kończy się 38. Ińskie Lato Filmowe
Choć projekcje zaplanowano jeszcze na jutro, to dziś poznamy laureatów festiwalu. Od kilku lat na przeglądzie przyznawane są dwie nagrody - Złote rybki dla najlepszego filmu polskiego i zagranicznego, który miał swoją projekcje podczas…
» więcej
2011-08-05, godz. 10:08
Andrzej Barański gościem Ińskiego Lata Filmowego
Andrzej Barański - jedna z największych indywidualności polskiego kina, będzie dziś gościem 38. Ińskiego Lata Filmowego. Pokazowi najnowszego filmu "Księstwo", którego międzynarodowa premiera odbyła się na festiwalu w Karlovych…
» więcej
2011-08-04, godz. 09:02
Trwa Ińskie Lato Filmowe
38. edycja festiwalu potrwa do niedzieli, przed publicznością codziennie po kilka projekcji.
» więcej
2011-08-03, godz. 09:06
Ińskie Lato Filmowe: Oferta dla dzieci i dorosłych
"Zakochany wilczek" - film dla najmłodszej widowni - rozpocznie szósty dzień 38. Ińskiego Lata Filmowego.
» więcej
2011-08-02, godz. 07:27
Rusza gra muzealna "eMeNeS"
Od dziś szczecińskie Muzeum Narodowe można zwiedzać kreatywnie. Gra polegać będzie na zwiedzaniu połączonym z rozwiązywaniem zagadek związanych z muzeum.
» więcej
2011-08-02, godz. 07:07
Trwa 38. Ińskie Lato Filmowe
Dziś w programie między innymi wieczorem "Lincz" głośny już film Krzysztofa Łukaszewicza oraz "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego.
» więcej
2011-08-01, godz. 07:24
Nagroda za odkrycie roku na festiwalu w Ińsku
Offowym odkryciem roku Ińskiego Lata Filmowego jest Arkadiusz Jakubik.
» więcej
2011-07-31, godz. 13:39
Dąbskie Wieczory Filmowe pod dachem hangaru
Uczestnicy Dąbskich Wieczorów Filmowych nie muszą dziś martwić się o pogodę.
» więcej
2011-07-31, godz. 12:15
Arkadiusz Jakubik Offowym Odkryciem Roku
Wręczenie nagrody za Offowe Odkrycie Roku dla Arkadiusza Jakubika za "Prostą historię o miłości" odbędzie się dziś wieczorem podczas trwającego w 38. Ińskiego Lata Filmowego.
» więcej
2011-07-30, godz. 10:51
XV Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim
Ponad 30 zespołów ludowych z Polski Północnej i Zachodniej będzie walczyć o Grand Prix im. Jana Iwaszczyszyna.
» więcej