Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Cecylia Judek, Renata Korek, Ryszard Baloń i Szymon Wyrzykowski laureatami "Pro Arte".

Nagrody „Pro Arte" przyznawana jest przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w naszym regionie. Nagroda przyznana została po raz 12-ty.

Ryszard Baloń to mieszkający i pracujący od blisko 50 lat w Stargardzie grafik. Grafiką warsztatową zajmuje się od 1974 r. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową, użytkową i komputerową. Prowadzi działalność w zakresie edukacji artystycznej. Jest członkiem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.

Cecylia Judek jest bibliotekarką zajmującą się rękopisami. Przez lata pracy w Książnicy Pomorskiej pozyskała wiele cennych dla biblioteki zbiorów, inicjowała wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych mających na celu zachowanie pamięci o ludziach i miejscach.
Nagrody za swoja działalność artystyczna odebrali też w miniony piątek Renata Korek poetka, pisarka, regionalistka od niemal 30 lat dyrektorka Ośrodka kultury w Trzebiatowie oraz Szymon Wyrzykowski dyrektor i dyrygent od 20 lat CHAPSU czyli Chóru Profesora Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uroczystość rozdania nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Operze na Zamku. Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe w wysokości 15 tys. zł.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Ryszardem Baloniem
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Cecylią Judek
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Szymonem Wyrzykowskim
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Renatą Korek
 

Zobacz także

2024-02-26, godz. 01:11 "Jak dawniej ale od nowa - XXVII Urodziny Czarnego Kota Rudego" [RELACJA] 4 i pół godziny trwał pierwszy wieczór "Urodzin Czarnego Kota Rudego" czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. Po raz 27. publiczność tłumnie… » więcej 2024-02-26, godz. 01:52 "Kupujemy karnety i zwiedzamy cały świat". 18. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży [POSŁUCHAJ] "W kilka dni można zwiedzić cały świat" - tak o Włóczykiju mówią widzowie. Dziś (25 lutego) kończy się Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży. Po raz… » więcej 2024-02-26, godz. 00:29 Malarz maluje nie tylko rękami, ale sercem. Spotkanie z Walerym Siejtbatałowem [RELACJA] "Malarz maluje nie tylko rękami, ale sercem” - to słowa Arnulfa Ericha Stegmanna, założyciela i pierwszego prezesa Światowego Związku Artystów Malujących… » więcej 2024-02-25, godz. 14:50 Rodzina Lassaków „Heliosów” i orkiestra pod batutą Łukasza Borowicza wspięli się na najwyższy szczyt górski… Monumentalna Symfonia alpejska op. 64 Richarda Straussa (1864-1949) i II Koncert skrzypcowy „Góralski” polskiego kompozytora Jana Maklakiewicza (1899-1954)… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 Daniel Źródlewski i jego pasja dziełami Caspara Davida Friedricha. [ROZMOWA] Daniel Źródlewski kulturoznawca, na co dzień rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie od lat jest wielbicielem twórczości Caspara Davida Friedricha… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 "Jeśli to miłość..." koncert Ryszarda Leoszewskiego. [RELACJA] Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprosił swoich wielbicieli w czwartek wieczorem do Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 18 Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży WŁÓCZYKIJ startuje ze spotkaniami w środę 21.02.2024 [ROZMOWA] Ponad 60 wydarzeń: spotkań z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami zaplanowano na 18. edycję Gryfińskiego Festiwalu Miejsc… » więcej 2024-02-18, godz. 15:55 JANEK PENTZ | „Gitara, to nie tylko struny, gryf i progi...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio HASPA Guitar Cup w Hamburgu, 24-letni gitarzysta i kompozytor, który zasłynął z mistrzowskiej gry techniką… » więcej 2024-02-18, godz. 14:45 Owacje na stojąco dla sióstr Sosnowskich, Szymona Bywalca i Zbigniewa Bagińskiego | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ… Ze Szczecina pochodzi wielu wybitnych muzyków, w tym także kompozytorów. Kiedyś tworzył tu Carl Loewe, dziś Janusz Stalmierski czy Piotr Klimek. Niewiele… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 Złoty Ekslibris Książnicy Pomorskiej dla Rafała Podrazy. [ROZMOWA] Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i Prezes szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich zapraszają na wydarzenie uhonorowania Rafała Podrazy… » więcej
12345