Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Zespół Swing Lovers koncertuje w Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zespół Swing Lovers koncertuje w Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny, Stefanii Górskiej i Zuli Pogorzelskiej, a także standardy jazzowe z lat 20., 30. i 40. XX wieku zabrzmiały w sobotę, 28 października 2023 roku w rezydencji Augusta Lentza.

To nie jedyne atrakcje związane z programem pt. Swing & Willa, bowiem miłośnicy swingu mogli uczestniczyć m.in. w debacie poświęconej temu gatunkowi muzycznemu, w pokazie tanecznym, w projekcji filmu „Śmietanka towarzyska” w reżyserii Woody’ego Allena oraz w koncercie zespołu Swing Lovers wykonującego największe standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, poczynając od lat dwudziestych ubiegłego wieku, a kończąc na aktualnych hitach z list przebojów.

Grupę założoną w 2001 roku tworzą dziś Anna Nowik (śpiew, trąbka, puzon) – leaderka zespołu, Maciej Strycharczyk (klarnet, saksofon), Marcin Matecki (fortepian), Janusz Jędrzejewski (kontrabas) i Mariusz Lipiński (perkusja).

Po udanym wieczorze w Willi Lentza zaproszenie do Radia Szczecin przyjęli Anna Nowik i Janusz Jędrzejewski. Polecam spotkanie z tymi muzykami, które zamyka kompozycja „We'll Meet Again” Alberta E. Brumley'a w wykonaniu zespołu Swing Lovers.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Anną Nowik i Januszem Jędrzejewskim z zespołu Swing Lovers
 

Zobacz także

2024-02-26, godz. 01:11 "Jak dawniej ale od nowa - XXVII Urodziny Czarnego Kota Rudego" [RELACJA] 4 i pół godziny trwał pierwszy wieczór "Urodzin Czarnego Kota Rudego" czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. Po raz 27. publiczność tłumnie… » więcej 2024-02-26, godz. 01:52 "Kupujemy karnety i zwiedzamy cały świat". 18. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży [POSŁUCHAJ] "W kilka dni można zwiedzić cały świat" - tak o Włóczykiju mówią widzowie. Dziś (25 lutego) kończy się Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży. Po raz… » więcej 2024-02-26, godz. 00:29 Malarz maluje nie tylko rękami, ale sercem. Spotkanie z Walerym Siejtbatałowem [RELACJA] "Malarz maluje nie tylko rękami, ale sercem” - to słowa Arnulfa Ericha Stegmanna, założyciela i pierwszego prezesa Światowego Związku Artystów Malujących… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 Daniel Źródlewski i jego pasja dziełami Caspara Davida Friedricha. [ROZMOWA] Daniel Źródlewski kulturoznawca, na co dzień rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie od lat jest wielbicielem twórczości Caspara Davida Friedricha… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 "Jeśli to miłość..." koncert Ryszarda Leoszewskiego. [RELACJA] Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprosił swoich wielbicieli w czwartek wieczorem do Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 18 Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży WŁÓCZYKIJ startuje ze spotkaniami w środę 21.02.2024 [ROZMOWA] Ponad 60 wydarzeń: spotkań z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami zaplanowano na 18. edycję Gryfińskiego Festiwalu Miejsc… » więcej 2024-02-18, godz. 15:55 JANEK PENTZ | „Gitara, to nie tylko struny, gryf i progi...” [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio HASPA Guitar Cup w Hamburgu, 24-letni gitarzysta i kompozytor, który zasłynął z mistrzowskiej gry techniką… » więcej 2024-02-18, godz. 14:45 Owacje na stojąco dla sióstr Sosnowskich, Szymona Bywalca i Zbigniewa Bagińskiego | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ… Ze Szczecina pochodzi wielu wybitnych muzyków, w tym także kompozytorów. Kiedyś tworzył tu Carl Loewe, dziś Janusz Stalmierski czy Piotr Klimek. Niewiele… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 Złoty Ekslibris Książnicy Pomorskiej dla Rafała Podrazy. [ROZMOWA] Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i Prezes szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich zapraszają na wydarzenie uhonorowania Rafała Podrazy… » więcej 2024-02-13, godz. 23:06 "Pękło cne serce". Ostatnie pożegnanie Wiesława Orłowskiego [POSŁUCHAJ] Padający deszcz ze śniegiem nie powstrzymał wielbicieli talentu, znajomych, przyjaciół i rodziny w towarzyszeniu w ostatniej drodze aktorowi i śpiewakowi… » więcej
12345