Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Wiesław Ochman i Agata Rokicka w Willi Lentza. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wiesław Ochman i Agata Rokicka w Willi Lentza. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Występował na największych scenach operowych i estradach świata - w mediolańskiej La Scali, przez 15 sezonów w nowojorskiej Metropolitan Opera, a także w Barcelonie, Berlinie, Paryżu i Rzymie. Współpracował z najwybitniejszymi dyrygentami, śpiewakami i zespołami, nagrywał dla najlepszych wytwórni.

Wiesław Ochman, słynny polski tenor operowy gościł w Szczecinie. Został zaproszony do przewodniczenia jury Międzynarodowego Konkursu Wokalnego VOICE and VILLAS 2024.

O konkursie, ale też o swojej drodze na największe sceny operowe świata oraz o roli Szczecina i szczecinian w wyborze tej drogi życiowej z Wiesławem Ochmanem rozmawia Agata Rokicka.
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej
 

Zobacz także

2026-02-22, godz. 17:00 Sensualne odkrycie wyobraźni - Agnieszka Gewartowska Zapraszamy na spotkanie do surrealistycznego ogrodu wyjątkowej kobiety, artystki sztuk wizualnych - Agnieszki Gewartowskiej czytamy na stronie Open Galery. W… » więcej 2026-02-22, godz. 17:00 Studio rzeczy pięknych - ceramicy szczecińscy "Studio Rzeczy Pięknych" w Szczecinie zostało otwarte przy ulicy Dworcowej. To pierwotnie pracownia ceramiczna i warsztat zduński "Zduńskich opowieści". Pierwotnie… » więcej 2026-02-22, godz. 17:00 Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie Szczecińscy Przewodnicy Turystyczni zapraszają na XI Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Wraz ze Żeglugą Szczecińska przygotowano kilkadziesiąt… » więcej 2026-02-15, godz. 17:00 Nie żyje Roman Kraszewski [WSPOMNIENIE] Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł Roman Kraszewski – pianista, kompozytor, pedagog i recenzent muzyczny, świadek wielu najważniejszych… » więcej 2026-02-15, godz. 18:01 29. Urodziny Czarnego Kota Rudego [POSŁUCHAJ] W tym roku urodziny Czarnego Kota Rudego czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie poświęcone były pamięci Magdy Umer i Joanny Kołaczkowskiej… » więcej 2026-02-16, godz. 00:14 Zmarła Bożena Dykiel. Pozostawiła po sobie wiele wyrazistych postaci w teatrze, kinie i serialach [ROZMOWA] W czwartek (12 lutego) zmarła znakomita Bożena Dykiel. Grała u największych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Janusza Zaorskiego, Stanisława Barei, Marka… » więcej 2026-02-16, godz. 00:58 "Łzy Odry" - album muzyczno-malarski [POSŁUCHAJ] Międzyodrze od dawna fascynuje, pochłonęło również grupę mieszkańców tamtejszych terenów. "Była to miłość od pierwszego zanurzenia w mokradłach… » więcej 2026-02-16, godz. 01:22 Już wkrótce Szczecin Jazz [RELACJA] Jazz znów zawita w Szczecinie. Rozpoczęła się 11. odsłona Festiwalu Szczecin Jazz. W miniony piątek (13 lutego) festiwal miał swoje preludium. W Studiu… » więcej 2026-02-16, godz. 01:34 Silny głos regionu. Trzech finalistów "The Voice Senior" z Zachodniopomorskiego [ROZMOWA] Za nami finał siódmej edycji "The Voice Senior". O zwycięstwo walczyło ośmioro uczestników, którzy po latach, czasem nawet dekadach, zdecydowali się wrócić… » więcej 2026-02-08, godz. 17:00 Bravo bravissimo dla Giardino di Delicie. Koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [ROZMOWA z ARTYSTKAMI… W Polsce XVII wieku muzyka była obecna wszędzie: w katedrach i kościołach zakonnych, na dworach królewskich, w rezydencjach magnackich, w teatrach i na procesjach… » więcej
12345