Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Śladami Nalepy. (mat. organizatora)
Śladami Nalepy. (mat. organizatora)
Nie jest łatwo powrócić po tak długiej nieobecności do kalendarza wydarzeń kulturalnych. Ale udało się.

Dom Kultury Słowianin w Szczecinie zaprosił w miniona sobotę (31 sierpnia) na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Koncert "Śladami Tadeusza Nalepy" to niepowtarzalna okazja, by upamiętnić życie i twórczość Ojca Polskiego Bluesa, Miry Kubasińskiej i zespołu Breakout.

Na scenie pojawili się pełni pasji młodzi, jak i uznani już artyści, dla których muzyka Tadeusza Nalepy była i jest inspiracją.
W śród nich m.in.: duet Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz, After Blues, Kapitan Stereo, The Blue Bus i Filip Grycmacher, Mariusz Zarzeczny, Barbara Włodarczyk, Klaudia „Cloudy” Kowalczyk.
Całość poprowadził - prezentując unikatowe fotografie i anegdoty – Marek Jakubowski, publicysta i popularyzator bluesa. Autor „Małego leksykonu bluesa” – pierwszej w Polsce książki poświęconej bluesowi.

Na koncercie „Śladami Tadeusza Nalepy” artyści zaprezentowali własne aranżacje utworów Nalepy. To niezwykłe wydarzenie muzyczne pozwoliło przypomnieć sobie niezapomniane hity Breakoutów. Była na koncercie Katarzyna Wolnik-Sayna.
Posłuchaj relacji Katarzyny Wolnik - Sayny
 

Zobacz także

2024-10-06, godz. 23:37 "Szczecin do mojego wiersza stworzył drzewo" - spotkanie z Anną Frajlich "Poezję Anny Frajlich można nazwać poezją przesunięcia, poezją wykorzenienia i marzenia o powrocie. Autorka zaczęła pisać wcześnie, jako kilkunastoletnia… » więcej 2024-10-07, godz. 01:07 Cienie zapomnianych kultur [ROZMOWA] "Między zamieszkiwaniem, a wędrowaniem" - to hasło tegorocznej 16. edycji "Cieni zapomnianych kultur". To wydarzenie organizuje w Kołbaczu Stowarzyszenie Spichlerz… » więcej 2024-10-07, godz. 01:57 Chopin w cenie [RELACJA] Konkurs Chopinowski odbędzie się w Warszawie za rok. A już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 1 października w samo południe rozpoczęła się sprzedaż… » więcej 2024-10-07, godz. 00:53 Jazz Generator w Szczecinie [ROZMOWA] W piątek (11 października) odbędzie się kolejna osłona „Jazz Generator”. Michał Starkiewicz, muzyk, Fundacja Generator Sztuki tak mówi o tym artystycznym… » więcej 2024-09-30, godz. 15:29 Kino Pionier 1907. Nowy Początek [ROZMOWA] "Kino Pionier 1907. Nowy Początek". Było jak u u Hitchcocka - "najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rosło". Lawinę zdarzeń zapoczątkowała decyzja… » więcej 2024-09-29, godz. 14:35 Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” organizuje koncert charytatywny „Przywróćmy nadzieję” [ROZMOWA, Z… Od wielu dni dochodzą do nas tragiczne informacje o fali powodzi, która opanowała południe i zachód kraju, powodując wiele szkód. Lokalne sztaby kryzysowe… » więcej 2024-09-30, godz. 12:13 "Nienawiść i brak tolerancji nie mają narodowości". Zmarł nauczyciel, regionalista, Zbigniew Czarnuch [POSŁUCHAJ] W Witnicy, gdzie po II wojnie światowej osiedliła się jego rodzina, a ojciec piastował funkcję burmistrza, osobiście skuwał ślady niemieckich pozostałości… » więcej 2024-09-30, godz. 14:28 40 lat z hakiem Piotra Bukartyka [ROZMOWA] "40 lat z hakiem". Jak duży jest ten hak? I jakie to były lata? Czym wypełnione? To pytania, które narzucają się, gdy myślimy o tutule koncertu z okazji… » więcej 2024-09-30, godz. 00:02 "i" Adriana Glenia i inne tomy [ROZMOWA] "Umiejscowiony w tytule nowego tomu Adriana Glenia spójnik „i” odsyła do znaczeń kojarzących się z łączliwością, wiązaniem i scalaniem odmiennych… » więcej 2024-09-30, godz. 12:29 "Pewnego razu w Szczecinie" w Morskim Centrum Nauki [POSŁUCHAJ] W niespełna trzy tygodnie od premiery wyczerpał się pierwszy nakład zbioru opowiadań szczecińskich autorów „Pewnego razu w Szczecinie. Wydarzyło się… » więcej
12345