Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Nowe logo Pałacu Młodzieży. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowe logo Pałacu Młodzieży. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
300 młodych twórców z 20 pracowni Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie - prezentowało się wczoraj (14.06.2025 r,) Teatrze Letnim, a to wszystko w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia placówki. Musical pod tytułem "Casting " był osią trwającej ponad 3 godziny uroczystości.

Pewnie większość mieszkańców naszego miasta miało związki z tym miejscem. Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci maju 1950 r. Jest placówką oświatową z 75-letnią tradycją.
Z oferty korzysta rocznie około 1500 stałych uczestników. Podczas prezentacji zarówno musicalu jak i poszczególnych pracowni nie jedna osoba ocierała łzę wzruszenia . Pałacowi i wszystkim jego uczestnikom życzymy by iść za marzeniami.
Posłuchaj relacji Katarzyny Wolnik - Sayny
 

Zobacz także

2025-12-08, godz. 15:10 Zmarła Jolanta Szyrocka, wdowa po legendarnym Dyrygencie i Chórmistrzu, Janie Szyrockim [POSŁUCHAJ] 4 grudnia odeszła Jolanta Szyrocka, wdowa po legendarnym dyrygencie, twórcy Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej, Janie Szyrockim. Byli jednym z… » więcej 2025-12-08, godz. 01:25 Bursztynowe Pierścienie 2024/2025 rozdane [POSŁUCHAJ] Bibianna Chimiak z Teatru Kana i Michał Janicki z Teatru Polskiego zdobywcami "Bursztynowych Pierścieni" w kategorii najlepszy aktor/aktorka w sezonie 2024/25… » więcej 2025-12-07, godz. 15:53 Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki" ma 65 lat. Zaproszenie do Filharmonii na Koncert Galowy [ROZMOWA z DYRYGENTEM… Po raz pierwszy wystąpił 4 grudnia 1960 roku w Świnoujściu pod dyrekcją Jana Szyrockiego. Wkrótce kilku oraz kilkunastoletni chłopcy wyruszyli na polskie… » więcej 2025-12-08, godz. 01:38 "Carlos Gardel - Dusza Tanga" w Domu Kultury 13 Muz [ROZMOWA] "Carlos Gardel - Dusza Tanga" to monodram muzyczny przygotowany przez szczecińskich artystów, który opowiada o życiu argentyńskiego króla tanga, twórcy… » więcej 2025-12-08, godz. 01:48 "Najstarsze Przeboje Szczecińskie" w Studiu Koncertowym Radia Szczecin [ROZMOWA] "Najstarsze Przeboje Szczecińskie" - to koncert, na który zapraszamy dziś (7.12) wieczorem. Będzie można posłuchać piosenek, które powstały i wybrzmiewały… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 Konkurs literacki na świąteczny wiersz i opowiadanie dla dzieci i młodzieży Temicare 2.0 zaprasza: konkurs świąteczny „Magia słów”! Boże Narodzenie to czas pełen ciepła, radości i wyobraźni. Stwórz własne opowiadanie lub… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 Vitae Pomeranorum – pomorskie spotkania z muzyką dawną - koncert Adwentowy Będzie to ostatnia okazja aby w tym roku usłyszeć Zespoły Szczecin Vocal Project i Orkiestrę Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. W programie koncertu… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 13 Festiwal Czytania i Nagroda Literacka "Jantar" Spotkania autorskie, wywiady i panele dyskusyjne. Festiwal Czytania i. Wojciecha Pszoniaka "odkrywcy wyobraźni" zakończył się w niedziele wieczorem w Książnicy… » więcej 2025-11-30, godz. 23:33 "80 lat w eterze" wystawa Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnie Sztuki. Od magnetofonów reporterskich, taśm szpulowych, mikrofony i studyjny sprzęt. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie pokazuje historię tworzącej się radiofonii… » więcej 2025-11-30, godz. 17:00 Baltic Neopolis Orchestra pojechała do Isalndi Baltic Neopolis Orchestra jedzie do Islandii. Wystąpi w jednym z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych miejsc Europy Północnej: sali koncertowej Harpa… » więcej
12345