Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Flaga Igrzysk Olimpijskich. Fot. www.wikipedia.org / Makaristos
Flaga Igrzysk Olimpijskich. Fot. www.wikipedia.org / Makaristos
Czeski Komitet Olimpijski przyznał, że w samolocie lecącym z kadrą sportowców na igrzyska olimpijskie w Tokio, złamano obowiązujące zasady sanitarne. Cztery osoby są zakażone koronawirusem, a dwie kolejne czekają na wynik testu. Niektóre z nich nie będą mogły wziąć udziału w imprezie.
Portal Seznam Zpravy poinformował, że w rządowym samolocie lecącym na igrzyska znalazł się lekarz drużyny tenisistek, który nie był szczepiony przeciwko COVID-19. Był on pierwszą osobą, u której po przylocie do Tokio potwierdzono zakażenie koronawirusem. Na pokładzie maszyny były trzy inne osoby, które otrzymały później pozytywny wynik testu: tenisista stołowy Pavel Sziruczek, siatkarz plażowy, Ondrzej Peruszicz oraz trener siatkarek plażowych, Simon Nausch.

- Wszyscy pasażerowie samolotu przed wylotem zostali dwukrotnie przetestowani pod kątem koronawirusa. Zdecydowana większość z nich była wcześniej zaszczepiona. Musimy jednak przyznać, że w trakcie lotu naruszono obowiązujące zasady - przekazał Tibor Alfoldi, rzecznik Czeskiego Komitetu Olimpijskiego.

Według źródeł, na które powołuje się czeski portal, większość osób w trakcie lotu do Tokio nie miała założonych maseczek.
Relacja Wojciecha Stobby [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty