Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 27.06.15
Gry sieciowe rządzą światem, zwłaszcza komputerowców - chociaż akurat The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited? przebyło drogę z "blaszaków" na konsole nowej generacji. Gdy recenzowaliśmy tę produkcję w wersji na PC, na ziemię nas nie powaliła, ale miała swoje lepsze momenty. Na konsoli, o czym mówi Michał Król, wiele się nie zmieniło - to taki solidny średniak. Drugi recenzowany sieciowy tytuł to produkcja od samego Blizzarda, a o tej firmie mówi się, że kiepskich gier nie robi. Gościnnie w Giermaszu dziennikarka radiowa Agata Hawrylczuk zapewnia, że fani gatunku "tower defence" mogą spróbować swoich sił w produkcji, która rzuca wyzwanie największym tytułom na tym rynku. Heroes of the Storm ma syndrom "to jeszcze tylko jeden meczyk" a to dobra rekomendacja (a że Andrzej Kutys woli grać sam, to w tym programie nie recenzuje). Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis opowiada, na co będziemy wydawać pieniądze na przykład składając nowy komputer. A naczelny portalu HCgamer Michał Król ma wyjątkowo dużo informacji o polskiej branży - dzieje się!

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 4 lipca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) 6 lipca od 00 do 1 w nocy.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja w nocy z poniedziałku na wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 20.06.15
Kolejne targi E3 właśnie się zakończyły, w naszej opinii to była naprawdę bardzo udana impreza. Było kilka sensacji, sporych niespodzianek i zaskoczeń oraz wiele interesujących materiałów z gier, które zapowiedziano jeszcze przed imprezą w Los Angeles. A że ramy czasowe Giermaszu są ograniczone - i może dobrze, bo my o grach możemy gadać tygodniami... - to nie udało nam się opowiedzieć absolutnie o wszystkich produkcjach, które z różnych względów są godne uwagi. Ale się staraliśmy: Andrzej Kutys i Michał Król z portalu HCgamer zapraszają więc na podsumowanie E3 w Giermaszu. Po urlopie pojawił się też nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis. W tym programie bez recenzji, czy kącika Gramy po polsku - zapewniamy, że nadrobimy w przyszłym tygodniu.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 27 czerwca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) 29 czerwca od 00 do 1 w nocy.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja w nocy z poniedziałku na wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 13.06.15
W zalewie gier indie (od angielskiego independent), czyli "po naszemu" indyków, jest naprawdę sporo produkcji bardzo dobrych. Tym razem wybraliśmy Invisible, Inc. od uznanego studia Klei Entertainment - recenzująca gościnnie w Giermaszu dziennikarka radiowa Agata Hawrylczuk bardzo polubiła tę turową strategię w futurystyczno-szpiegowskim sosie. Andrzej Kutys tymczasem zachęca, aby odpalić sobie Kholat: mroczną, posępną produkcję polskiego studia IMGN.PRO. Polecamy ją zwłaszcza miłośnikom przygody "z dreszczykiem". I cieszymy się, że to kolejna dobra rodzima produkcja. O grach polskich w Giermaszu mówimy zresztą co tydzień, w kąciku Granie po polsku najnowsze wieści przedstawia Michał Król z portalu HCgamer. Także krótko przybliżamy to, co może się wydarzyć na wielce wyczekiwanych targach E3. W tej audycji odpoczywamy od tematów technologicznych, bo nasz ekspert ma urlop... Ale my od grania urlopu nie mamy nigdy, szczególnie, gdy już od najmłodszych lat bawiło się w tak fajne gry, jak ta, którą przypominamy czyli Stare, ale jare SWIV.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 20 czerwca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 23 czerwca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.
GIERMASZ-Program z 06.06.15
W tej audycji wyruszamy w kosmos, Michał Król przetestował udaną, mniejszą polską produkcję Star Horizon, przeniesioną z tabletów na PC-ty (swoją drogą, co za czasy, czy nie powinno być ewentualnie odwrotnie?). Andrzej Kutys przypomniał inną skromniejszą grę, ubiegłoroczną premierę - ale że konsolka przenośna PlayStation Vita ostatnio w odwrocie, warto pamiętać, że Murasaki Baby to nie jest wcale taki zły zakup. Chociaż bez zastrzeżeń się nie obyło. W dziale technologicznym w tym Giermaszu Radek Lis opowiada między innymi o szczegółach jesiennej premiery Windowsa 10. Michał Król, jako naczelny portalu HCgamer, mieni się specjalistą od naszej, rodzimej branży gier - jakie nowości nam szykują polskie studia, szczegóły w tym programie. Na koniec Stare, ale jare Turbo Esprit, czyli protoplasta samochodowych gier sandboxowych.

Na kolejną audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 13 czerwca o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 16 czerwca od 22 do 23.

I tak co tydzień - premiera w każdą sobotę w Radiu 94i4, retransmisja we wtorek w Radiu Szczecin.