Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2015
GIERMASZ-Program z 26.09.15
Przyspieszamy tempa, w tym Giermaszu trzy recenzje dopiero co wydanych produkcji. Mamy coś dla fanów bajkowych, nieco zwariowanych platformówek czy, po prostu, nieco niekonwencjonalnych acz świetnych gier - Andrzej Kutys gorąco poleca Tearaway Unfolded. W zupełnie inną podróż zabierze Was Michał Król z portalu HCgamer: podróż do uniwersum horroru klasy B. Zabawne, że sam wydawca nie spodziewał się tak dobrego przyjęcia na świecie filmowej gry Until Dawn - także w Giemaszu wystawiamy dobrą notę. A może coś dla fanów strategii z nostalgicznym przypomnieniem klimatów niezapomnianego, klasycznego Syndicate? A proszę bardzo: gościnnie w programie dziennikarka Agata Hawrylczuk, chociaż trochę błędów wylicza, to i zachęca, aby spróbować swoich sił w Satellite Reign. Nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis wyjaśnia między innymi kulisy międzynarodowej afery technologiczno-samochodowej - a Michał Król w dziale Gramy po polsku ma najświeższe informacje, co słychać u naszych twórców gier.

Na kolejną, 160. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 3 października o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 6 października od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 19.09.15
Jeżeli uważnie słuchaliście poprzednich Giermaszy, to recenzje w tej audycji nie są zaskoczeniem. A jeżeli nie - wystarczy zerknąć na tytuł: gry z otwartym światem są bardzo popularne, w tym Giermaszu dwie produkcje nastawione na akcję. Andrzej Kutys przetestował "militarnego" sandboxa w klimacie political fiction, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to pozycja obowiązkowa. Tymczasem Michał Król ograł bardzo solidną grę w klimatach postapokaliptycznych. Mimo drobnych uwag, Mad Max daje mnóstwo frajdy z hasania po pustkowiach i walki z gangami. Oba opisywane sandboxy zajmą Wam mnóstwo godzin, oba polecamy. W dziale technologicznym Radek Lis krótko wspomina naszą wizytę na targach IFA, jest też sporo nowych wiadomości. Michał Król wraca po tygodniowej przerwie do kącika Gramy po polsku, jest sporo do nadrobienia. Na koniec Stary, ale - jakże - jary Carmageddon.

Na kolejną, 158. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 września o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin we wtorek 29 września od 22 do 23.
GIERMASZ-Program z 12.09.15

Trzeci raz w historii programu wybraliśmy się - Andrzej Kutys, Michał Król i Radek Lis - do Berlina na targi elektroniki użytkowej. Cały ten Giermasz poświęcamy na relację z tej wielkiej imprezy. Oczywiście w tak krótkim czasie nie mieliśmy szans opowiedzieć o wszystkim, co tam można było zobaczyć, ale zapewniamy, że jest o czym posłuchać. Ten program wyjątkowy, bez stałych działów i recenzji - ale, spokojnie, jesteśmy dosłownie "zawaleni" nowościami i już za tydzień dwie superprodukcje Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Mad Max. Ale mamy też i Until Dawn, Tearaway: Unfolded, One Piece: Pirate Warriors 3, Stasis, Satellite Reign, i wiele, wiele innych... Jesienią w Giermaszu będzie się działo...

Aha - film nakręcony przez Radka Lisa widzicie w tym akapicie, zdjęcia Andrzeja Kutysa poniżej, w aktualnościach.

Na kolejną, 158. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 19 września o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy we wtorek 22 września od 22 do 23.

Posłuchaj relacji Giermaszu z targów IFA Berlin 2015:
GIERMASZ-Program z 05.09.15
W tym Giermaszu jedna recenzja - ale, zapewniamy, już ogrywamy najnowsze hity z Metal Gear Solid i Mad Maxem na czele, więc w kolejnych programach poznacie zdanie Andrzeja Kutysa i Michała Króla na temat tych gier. Za to teraz ciekawe, futurystyczno-cyberpunkowe RPG Shadowrun: Hong Kong. Gościnnie zagrał Jarek Gowin i jak najbardziej poleca, chociaż to opowieść z gatunku tych na wiele godzin zatopienia się w wykreowanym świecie, za to bez jakiś ultra fajerwerków graficznych. Studio Giermaszu tradycyjnie odwiedził też nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, zapowiadamy między innymi to, o czym opowiemy za tydzień w naszej relacji z targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. Michał Król z portalu HCgamer zadbał też, abyście byli na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej, polskiej, bardzo dynamicznie się rozwijającej branży projektowania gier wideo. Na koniec Stare, ale jare, nieco brutalne Road Rash.

Na kolejną, 157. audycję zapraszamy już w najbliższą sobotę 12 września o 6 rano w Radiu 94i4 (w technologii DAB+, na stronie Radia 94i4 oraz przez aplikacje na iOS i Androida) - i na także na stronie Giermaszu. Później retransmisja w Radiu Szczecin w nocy z poniedziałku na wtorek (wakacyjna zmiana) gdy kończy się 14 września od 00 do 1 w nocy.