Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Zdaniem białoruskich ekspertów, zablokowanie części stron internetowych niezależnych mediów było błędem władz.
Zwracają oni uwagę, że zablokowano około 70 portali i stron internetowych znanych polityków, ale trudno zrozumieć jakimi wytycznymi kierowali się ludzie podejmujący te decyzje.

Pauluk Bykouski, znawca mediów białoruskich w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że zablokowano poważne portale internetowe, które podawały na ogół sprawdzone informacje. Zaznaczył, że teraz ludzie będą uzyskiwać informacje o sytuacji z innych źródeł. "Ludzie, którzy nie będą mieć dostępu do informacji ze sprawdzonych mediów zaczną zdobywać informacje z komunikatora Telegram, kanałów czy sieci społecznościowych. Tam często informacje są emocjonalne i nie są sprawdzane pod kątem fake newsów" - powiedział.

Ekspert zwraca uwagę, że nikt nie wie czym kierowali się ludzie układając listę stron internetowych, które mają zostać zablokowane. "Kiedy zwrócimy uwagę na listę zablokowanych stron internetowych to widzimy, że niektóre z nich nie miały żadnego politycznego znaczenia. Dlatego wydaje mi się, że to zwykła biurokratyczna praca, która nie jest zbyt sensowna" - dodał.

Jego zdaniem cała operacja z blokowaniem stron internetowych wygląda na formalne wykonywanie poleceń z góry. Dodał, że na Białorusi każdy kto chciał, ma już możliwości obejścia tej blokady.

Od soboty na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia trzy razy dziennie będzie można usłyszeć serwisy informacyjne w języku białoruskim. Nadawany na falach długich o częstotliwości 225 kHz Program Pierwszy Polskiego Radia, obejmuje swoim zasięgiem całą Europę, w tym Białoruś. Możliwe jest to dzięki należącym do PR S.A. nadajnikom Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim.

Specjalne serwisy informacyjne przygotowywane przez Sekcję Białoruską redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy będą emitowane 3 razy dziennie: rano po godzinie 6.30, w magazynie „W samo południe” po godzinie 12.00 oraz wieczorem po godzinie 22.00 w magazynie „Polska i Świat”.
Pauluk Bykouski, znawca mediów białoruskich w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że zablokowano poważne portale internetowe, które podawały na ogół sprawdzone informacje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty