Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Według Los Angeles Times kilku członków ekipy filmowej opuściło produkcję z powodu obaw dotyczących warunków i kwestii bezpieczeństwa. źródło: https://www.latimes.com/
Według Los Angeles Times kilku członków ekipy filmowej opuściło produkcję z powodu obaw dotyczących warunków i kwestii bezpieczeństwa. źródło: https://www.latimes.com/
Media w Stanach Zjednoczonych podają więcej szczegółów tragicznego wypadku, do którego doszło na planie filmowym westernu "Rust" kręconego na rancho w amerykańskim Nowym Meksyku.
Światowej sławy aktor Alec Baldwin z pistoletu-rekwizytu przypadkowo zastrzelił szefową zdjęć, wschodzącą gwiazdę Hollywood w swojej profesji - z pochodzenia Ukrainkę - Halynę Hutchins oraz postrzelił reżysera Joela Souzę. Według wstępnych ustaleń policji to był nieszczęśliwy wypadek.

- Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek – napisał w mediach społecznościowych Alec Baldwin i dodał, że ściśle współpracuje z policją. Został przesłuchany w tej sprawie, nikomu jak na razie nie postawiono zarzutów.

Pistolet-rekwizyt był jednym z trzech pod ręką, które asystent reżysera wręczył Baldwinowi powiadamiając ekipę, że używana jest broń bez amunicji zgodnie z lokalnymi przepisami.

Aktor następnie nieświadomy czym jest naładowana strzelił, śmiertelnie trafił Halynę Hutchins w klatkę piersiową i ranił reżysera, który już został wypisany ze szpitala.

Asystent reżysera zeznał śledczym, że nie wiedział o tym, że w pistolecie są jakiekolwiek naboje.

W tej chwili śledztwo policji koncentruje się na przesłuchiwaniu świadków. Biuro miejscowego szeryfa poinformowało, że wciąż nie wiadomo jaki rodzaj pocisków został wystrzelony. Policja zarekwirowała broń palną i amunicję, aparaty fotograficzne, kamery i sprzęt komputerowy oraz ubrania noszone przez aktorów w czasie strzelaniny.

Według Los Angeles Times kilku członków ekipy filmowej opuściło produkcję z powodu obaw dotyczących warunków i kwestii bezpieczeństwa – w tym procedur bezpieczeństwa broni – oraz nieprzestrzegania protokołów Covid-19. Miało to miejsce jeszcze przed tymi tragicznymi wydarzeniami.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty