Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Szczecin European Film Festiwal odbędzie się w październiku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Szczecin European Film Festiwal odbędzie się w październiku. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Animacja o Władimirze Putinie, historia mężczyzny żyjącego jak Jezus oraz opowieść o niewidomej poetce - m.in. takie filmy obejrzymy podczas tegorocznego Szczecin European Film Festival. Jest już lista produkcji zakwalifikowanych do przeglądu.
Z blisko dwóch tysięcy zgłoszeń komisja wybrała do konkursu europejskiego 32 filmy. Wśród nich m.in. "Curonia" - prezentujący akustyczne wrażenia na łonie natury oraz "Mister James". To historia mężczyzny, który po przebytej pielgrzymce do Jerozolimy postanowił żyć jak Jezus Chrystus.

Jak mówił podczas konferencji prasowej Bartosz Wójcik, dyrektor festiwalu, rozpiętość tematyczna jest bardzo duża.

- Na pewno są takie tematy, które w ostatnich latach są albo pozostają aktualne, np. doświadczenie wojny. Z drugiej strony nadal jest bardzo popularny wątek opracowywania historii rodzinnych - wymieniał.

W konkursie polskim widzowie zobaczą 10 produkcji, takich jak "Niewidzialne" czy "Pieśń pasterza". Pierwszy film to historia niewidomej poetki, drugi - niewidomego pasterza.

- To są ciekawe produkcje, nad którymi warto się pochylić, zastanowić dlaczego te historie są opowiedziane w taki, a nie inny sposób - mówił Wójcik. - Dokument czy w ogóle forma opowieści o rzeczywistości bardzo dynamicznie się rozwija, również jeśli chodzi o technologie.

Szczecin European Film Festiwal odbędzie się w październiku. Organizatorem jest szczecińskie Stowarzyszenie Officyna.
Jak mówił podczas konferencji prasowej Bartosz Wójcik, dyrektor festiwalu, rozpiętość tematyczna jest bardzo duża.
- To są ciekawe produkcje, nad którymi warto się pochylić, zastanowić dlaczego te historie są opowiedziane w taki, a nie inny sposób - mówił Wójcik.
Oficjalna Selekcja SEFF 2015

Zobacz także

2017-02-19, godz. 09:21 "Pustostan" Maliny Prześlugi na scenie Współczesnego [ZDJĘCIA] Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi - jednej z najciekawszych, współczesnych polskich dramatopisarek - "Pustostan" miała w sobotę wieczorem swoją prapremierę w Malarni czyli na scenie kameralnej Teatru Współczesnego w Szczecinie. » więcej 2017-02-18, godz. 23:31 Nie żyje Witold Adamek Operator filmowy, reżyser i scenarzysta, laureat wielu nagród filmowych, zmarł w sobotę 18 lutego w Warszawie. Miał 71 lat. » więcej 2017-02-18, godz. 23:23 Polski film wyróżniony na Berlinale. "Pokot" ze Srebrnym Niedźwiedziem [WIDEO] Najnowszy film Agnieszki Holland "Pokot" został wyróżniony na festiwalu filmowym w Berlinie. Obraz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za "otwieranie nowych perspektyw". Najważniejsza nagroda festiwalu Berlinale, czyli Złoty Niedźwiedź… » więcej 2017-02-18, godz. 21:20 Zagraj w grę i przenieś się w świat muzyki. Filharmonia wydała planszówkę [ZDJĘCIA] Filharmonia szczecińska wydała własną grę planszową. Jej oficjalna premiera odbędzie się we wtorek. Tytuł planszówki to "Filharmonia". » więcej 2017-02-18, godz. 11:25 Wystawa o Harrym Houdinim - najsłynniejszym iluzjoniście "Prawa zadziwienia" - tak nazywa się otwarta w Madrycie wystawa poświęcona Harremu Houdiniemu - jednemu z najsłynniejszych iluzjonistów świata, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Wystawę można oglądać w galerii Fundacji … » więcej 2017-02-18, godz. 08:25 Rozdanie nagród na Berlinale W sobotę wieczorem poznamy laureatów nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. O statuetkę ubiega się między innymi najnowszy film Agnieszki Holland pod tytułem "Pokot". » więcej 2017-02-16, godz. 07:21 Poznawali historie willi Szczecina Szczecin jest miastem wielu tajemnic, które wciąż czekają na swoje odkrycie - tak mówił Maciej Słomiński z Narodowego Instytutu Dziedzictwa podczas wykładu w ramach cyklu "Środy z historią Szczecina". » więcej 2017-02-15, godz. 15:54 Pleciuga przed premierą bajki Premierę przedstawienia "Kiedy zakwitnie margerytka" przygotowuje szczeciński Teatr Lalek Pleciuga. » więcej 2017-02-15, godz. 08:45 Narodowe Czytanie do wyboru. Kończy się głosowanie na lektury Środa jest ostatnim dzień głosowania na lekturę na Narodowe Czytanie 2017. Polacy mogą wybierać spośród czterech tytułów: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego… » więcej 2017-02-14, godz. 09:21 "Ucho prezesa": Nabijać się z władzy przy bezsile opozycji [WIDEO] Nowy odcinek "Ucha Prezesa" już jutro - ujawniają w naszym studiu Robert Górski oraz Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Artyści mówią też o tym, jak postrzega ich publiczność, a jak politycy. » więcej
354355356357358359360