Filharmonia w Szczecinie rozbłysła całą paletą kolorów. Zjawiskową iluminację na fasadzie budynku można było zobaczyć w czwartek wieczorem. Pokaz trwał kilkanaście minut.
Biały na co dzień budynek szczecińskiej filharmonii bywał już podświetlany różnymi kolorami. Świecił się na przykład na różowo lub biało-czerwono. Teraz szczecinianie mogli zobaczyć na fasadzie całą paletę barw: od żółtego i pomarańczowego, przez niebieski i fioletowy. - Podświetlenie filharmonii było dynamiczne. Kolory wręcz tańczyły na elewacji - mówili oglądający pokaz przechodnie. - To było coś nowego. Wyglądało bardzo ciekawie i sympatycznie. Kolory nie były statyczne. Czwartkowy pokaz był testem oświetlenia fasady filharmonii przed wrześniowym festiwalem MUSIC.DESIGN.FORM. To impreza, która łączy design, muzykę i taniec. W jej programie są między innymi koncerty, wystawy, warsztaty, happeningi, a także wizualizacje świetlne.
Zdjęcia: W.Ochrymiuk, M.Papke, Ł.Rabikowski Montaż: W.Ochrymiuk
Dodaj komentarz 4 komentarze
Bardzo ładnie, ale stanowczo zbyt rzadko to się dzieje.
Następna iluminacja we wrześniu?
Gdyby filharmonia stała na Łasztowni to pokaz oglądany z drugiego brzegu rzeki byłby fascynujący. Niestety w obecnym miejscu drzewa zasłaniają budynek. Żeby coś zobaczyć trzeba stać tak blisko, że efekt jest kiepski.
Za taką kasę wybudowali to chociaż tyle !
zdisław123, filharmonia jest przede wszystkim do słuchania muzyki a nie tylko oglądania, a tam wewnątrz naprawdę wiele się dzieje i to na wysokim poziomie. Warta każdego grosza. Stwierdzenie chociaż tyle jest cokolwiek nie na miejscu. Jak już nie słuchasz takiej muzyki, to przejdź się na spacer po filharmonii...
Zobacz także
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej