Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. www.wikipedia.org / Revista El Grafico (CC0 domena publiczna)
Fot. www.wikipedia.org / Revista El Grafico (CC0 domena publiczna)
Diego Armando Maradona nie żyje - poinformowały argentyńskie media, na które powołały się już też wszystkie czołowe tytuły świata. Legendarny argentyński piłkarz zmarł w środę rano na zawał serca.
Maradona uznawany był za jednego z najwybitniejszych graczy w historii. Z reprezentacją Argentyny sięgnął po mistrzostwo świata w 1986 roku, a jego dwie bramki w ćwierćfinale tego turnieju przeszły do historii futbolu.

We Włoszech środowisko piłkarskie i miliony kibiców z ogromnym żalem przyjęli wieść o śmierci Maradony. Argentyńczyk grał w Italii przez 7 lat w barwach Napoli. Wiele włoskich stacji telewizyjnych i radiowych przerwało nadawanie swoich programów, by podać informację o śmierci piłkarza. W Neapolu, gdzie Maradona do dziś traktowany jest z ogromnym sentymentem, kibice wyszli na ulice. W historycznym centrum miasta artyści rozpoczęli pracę nad ogromnym żałobnym murem.

Klub Napoli zamieścił na Twitterze zdjęcie zmarłego piłkarza z sercem w kolorze klubowej barwy, błękitu i napis: „Na zawsze. Ciao Diego”. Maradonie honory oddają wszyscy ludzie włoskiej piłki. Grający w Juventusie Cristiano Ronaldo napisał na Twitterze z Turynu: "Dziś żegnam przyjaciela, czarodzieja piłki, który nie miał sobie równych. Odchodzi za wcześnie pozostawiając po sobie pustkę, której nie można wypełnić".

W piłce klubowej największe sukcesy Diego Armando Maradona osiągał z Napoli - zdobył między innymi dwa tytuły mistrza Włoch i Puchar UEFA. Po zakończeniu kariery bez sukcesów udzielał się w różnych rolach, m.in. był selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Przede wszystkim jednak zmagał się z nałogami i podupadał na zdrowiu.

Diego Armando Maradona miał 60 lat.
Relacja Tomasza Kowalczyka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty