Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. www.wikipedia.org / Revista El Grafico (CC0 domena publiczna)
Fot. www.wikipedia.org / Revista El Grafico (CC0 domena publiczna)
Argentyna wprowadziła trzy dni żałoby narodowej po śmierci Diego Maradony. Jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata zmarł w środęj w Buenos Aires. Miał 60 lat.
Hołd zmarłemu oddają tysiące mieszkańców Argentyny. Nieprzebrane tłumy Argentyńczyków przyszły w nocy przed Casa Rosada w Buenos Aires. Trumna z ciałem zmarłego piłkarza została tam wystawiona na widok publiczny.

- On był stąd, był jednym z nas, dawał nam radość, tak jak wtedy, gdy wygraliśmy z Anglią. - To jest właśnie Argentyna. On był dla nas wszystkim. To bardzo smutny dzień. Chcę wyrazić to, co czuję wraz z innymi ludźmi - mówią kibice.

Diego Maradona zmarł na atak serca w swoim domu. Śledczy zdecydowali, że zostanie teraz przeprowadzona sekcja zwłok. Kilkanaście dni temu piłkarz przeszedł operację usunięcia zakrzepu z mózgu.

Maradona był jednym z najbardziej znanych piłkarzy Argentyny. W 1986 roku w Meksyku dzięki jego bramkom, w tym jednej strzelonej prawdopodobnie ręką, drużyna pokonała Anglię, by po kolejnych zwycięstwach zdobyć mistrzostwo świata.

Kondolencje złożyli już najwybitniejsi współcześni piłkarze, w tym inny Argentyńczyk Lionel Messi. Minutą ciszy uczczono pamięć Maradony przed meczami Ligi Mistrzów. Za zmarłego piłkarza modli się też jego rodak, papież Franciszek, wielki fan piłki nożnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty