Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
Ukraińskie służby graniczne nie wypuściły z Ukrainy Petra Poroszenki. Były prezydent i lider największej opozycyjnej partii chciał wjechać do Polski, a następnie udać się do Wilna na Zgromadzenie Parlamentarne NATO.
Petro Poroszenko miał usłyszeć od ukraińskich pograniczników, że nie może być wypuszczony z kraju, bo nie przedstawił odpowiednich dokumentów. Tak poinformowali towarzyszący mu parlamentarzyści z partii Europejska Solidarność.

Tymczasem były prezydent, jako deputowany do Rady Najwyższej, nie jest objęty zakazem wyjazdu z kraju w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie. Petro Poroszenko przedstawić też miał zezwolenie na wyjazd wydane przez przewodniczącego ukraińskiego parlamentu.

Według współpracowników Petra Poroszenki uniemożliwienie wyjazdu na Zgromadzenie Parlamentarne NATO było motywowane politycznie i wynikało z dyspozycji wydanych pogranicznikom przez biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Administracja prezydenta Zełenskiego nie odniosła się na razie do sprawy.

Na Ukrainie znane są mocne polityczne animozje między obecnym i byłym prezydentem Ukrainy. Przed wojną Petro Poroszenko wielokrotnie oskarżał Wołodymyra Zełenskiego o wykorzystywanie aparatu państwowego do walki politycznej.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty