Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Norka amerykańska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wizon_ameryka%C5%84ski.
Norka amerykańska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wizon_ameryka%C5%84ski.
- Konsekwencje wobec polityków zostaną wyciągnięte - powiedział Szef Kancelarii Premiera. Chodzi o tych, którzy w czwartek głosowali przeciwko projektowi "Piątki dla zwierząt".
Przeciwko było 38 posłów Klubu Parlamentarnego PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister Dworczyk powiedział, że minister Ardanowski poniesie konsekwencje tak jak pozostali parlamentarzyści PiS, którzy złamali dyscyplinę partyjną.

Jarosław Karczyński wprowadził dyscyplinę partyjną w tym głosowaniu. Przypomniał również zapowiedziane konsekwencje w przypadku złamania dyscypliny. Kaczyński mówił w czwartek o zawieszeniu w prawach członków klubu PiS.

- Dyscyplina dla parlamentarzystów z klubu Prawa i Sprawiedliwości w głosowaniu nad znowelizowaną ustawą o ochronie zwierząt obowiązuje również senatorów - poinformował natomiast wicemarszałek tej izby Marek Pęk. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił: "klub jest całością - to połączony klub posłów i senatorów".

Wicemarszałek Marek Pęk powiedział, że głosowanie będzie testem lojalności i uczciwości senatorów klubu PiS. Dodał również, że liczy na szybkie przystąpienie przez Senat do procedowania ustawy.

Marek Pęk wyraził też nadzieję, że w Senacie zostanie zbudowania większość, która pozwoli na przegłosowanie nowych przepisów bez znaczących zmian. Polityk dodał, że nowelizację ustawy o ochronie zwierząt mają poprzeć również senatorowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

Projekt "Piątki dla zwierząt" przygotowali przedstawiciele Forum Młodych PiS. Zakłada on m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego.
Wicemarszałek Marek Pęk powiedział, że głosowanie będzie testem lojalności i uczciwości senatorów klubu PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty