My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Zwycięstwo na zakończenie zgrupowania. Piłkarze Pogoni wygrali z Banikiem Ostrawa 2:1 w sparingowym meczu rozegranym w Opalenicy.
Do przerwy szczecinianie po bramkach Patryka Paryzka i reprezentanta Armenii, Wahana Biczakcziana prowadzili 2:0. Po zmianie stron w 54. minucie gola dla czwartej drużyny czeskiej ekstraklasy strzelił Matus Ruznak.
Banik mógł doprowadzić do remisu, ale Michal Frydrych w 62. minucie nie wykorzystał rzutu karnego strzelając z 11 metrów w poprzeczkę.

Dla ekipy trenera Jensa Gustafssona był to ostatni pojedynek kontrolny podczas obozu w Opalenicy.

Portowcy wcześniej zremisowali z Sigmą Ołomuniec 1:1 i przegrali z Piastem Gliwice 0:1.

W niedzielę Duma Pomorza powróci do Szczecina, gdzie po krótkim odpoczynku będzie kontynuować przygotowania do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Piłkarze Pogoni w inauguracyjnym meczu Ekstraklasy - 20 lipca w Szczecinie - zmierzą się z Koroną Kielce.