Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Piłkarze Pogoni odnieśli 12. zwycięstwo, w tym sezonie rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie pokonali u siebie Cracovię Kraków 3:2 w 27. kolejce ekstraklasy.

Strzelanie na Twardowskiego rozpoczął wychowanek Pogoni Mateusz Bochnak, który kapitalnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę dał prowadzenie Pasom. W 15. minucie do remisu doprowadził Grek Leonardo Koutris. Dwie minuty po tym golu, do siatki Cracovii trafił w swoim stylu strzałem lewą nogą Vahan Biczakczian i do przerwy Duma Pomorza prowadziła 2:1.

Pomimo przewagi Pogoni, po zmianie stron, Cracovia zdołała już w 54. minucie zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. Bramkę na 2:2 zdobył reprezentant Macedonii Północnej Jani Atanasov. Gdy już 17 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie traciło nadzieję na trzy punkty gola na wagę zwycięstwa Pogoni, w 88. minucie strzelił Austriak polskiego pochodzenia Alexander Gorgon.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona, po sobotniej wygranej, nadal zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma trzy punkty straty do 3. Lecha Poznań. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Lechią Gdańsk
Gdy już 17 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie traciło nadzieję na trzy punkty gola na wagę zwycięstwa Pogoni, w 88. minucie strzelił Austriak polskiego pochodzenia Alexander Gorgon.