Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Kołobrzeg będzie świętował 769. rocznicę uzyskania praw miejskich. Miasto zaprezentowało program wydarzeń zorganizowanych z okazji Dni Kołobrzegu.
Przez cały weekend nad morzem nie zabraknie koncertów, festynów i innych atrakcji. - Całość rozpocznie się przemarszem ulicami miasta, który wystartuje w samym sercu Kołobrzegu - mówi prezydent miasta Anna Mieczkowska. - Szczególnie zapraszam w sobotę o 11.45 na dziedzińcu ratusza rozpoczynamy świętowanie.

Kolorowa parada dotrze do portu, gdzie zaplanowany jest piknik rodzinny oraz 16. edycja akcji Motoserce, czyli zbiórki krwi organizowanej przez lokalnych motocyklistów. Muzyczną gwiazdą będzie natomiast Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Koncert przy latarni morskiej zaplanowano w sobotę o godz. 20.

Dzięki historycznemu Targowi Solnemu będzie można poznać, jak wyglądało życie średniowiecznej osady - zapowiada Piotr Leszmann z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego. - Rzemieślnicy, a będzie ich ponad stu, i ponad 20 stanowisk to będzie rekord. Gry, zabawy, wojowie, po raz pierwszy zaprezentuje się rycerstwo.

Średniowieczne obozowisko będzie można zwiedzać w sobotę i niedzielę od godz. 10 na Placu Anatola Przybylskiego.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty