Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Rosjanie wykorzystują broń chemiczną w walkach z ukraińskimi żołnierzami. Doniesienia o kolejnych przypadkach docierają z frontu coraz częściej. Rosjanie stosują duszący gaz chloropikrynę
O przypadkach stosowania przez Rosjan granatów z chloropikryną ukraińscy wojskowi donosili od początku pełnowymiarowej rosyjskiej agresji.

Jesienią zeszłego roku Denys Jarosławski, dowódca jednej z brygad walczących pod Kupiańskiem, relacjonował ukraińskim mediom, że jego żołnierze po atakach gazowych Rosjan mają problemy z oddychaniem, występują u nich oparzenia i utrata świadomości.

Od tego czasu podobnych relacji z frontu jest coraz więcej. Najczęściej Rosjanie zrzucają granaty z bronią chemiczną za pomocą dronów. Jedynie w zeszłym miesiącu ukraińscy żołnierze zanotowali 444 takie przypadki. Chloropikryna pierwszy raz została zastosowana podczas I wojny światowej. Środek znajduje się na liście Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

Na początku maja Stany Zjednoczone oskarżyły Rosję o używanie zakazanej broni chemicznej i nałożyły sankcje na rosyjskie firmy związane z produkcją tego uzbrojenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty