Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Miejscowi urzędnicy zaprezentowali projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację i zostały dopuszczone do głosowania mieszkańców.
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 15 projektów. Część z nich jednak nie spełniała wymogów regulaminowych. Joanna Pawlak z Urzędu Miasta w Kołobrzegu mówi, że teraz los miejskich pieniędzy zależy już tylko od mieszkańców.

- Na budżet obywatelski została przeznaczona kwota 1 mln zł, w jego ramach mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły. Pod głosowanie zostanie poddanych 9 projektów, ich łączna wartość to kwota powyżej 2 mln zł - informuje Pawlak.

Mieszkańcy mogą wybierać pomiędzy kolejną rzeźbą mewy nazywanej Marianem, rewitalizacją fontanny oraz remontem toalety w dzielnicy zachodniej i budową strefy aktywności na osiedlu Maciejówka czy kolejnego psiego wybiegu. Kolejne propozycje to sieć publicznych defibrylatorów, mobilne miasteczko ruchu dla dwóch szkół oraz inicjatywy takie jak wakacyjne kino plenerowe i taneczne wieczory na Skwerze Pionierów.

Głosowanie rozpocznie się 31 maja i potrwa przez dwa tygodnie. Zwycięskie projekty powinniśmy poznać jeszcze w czerwcu.
Relacja Przemysława Polanina

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty