Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Joe Biden i Narodowy Komitet Demokratów poinformowali, że w kwietniu zebrali ponad 51 milionów dolarów na prowadzoną kampanię prezydencką. To znacznie mniej w porównaniu do 76 milionów dolarów, które według kandydata Republikanów, Donalda Trumpa zebrała jego partia.
Kampania reelekcyjna Joe Bidena wykazała, że na koniec ubiegłego miesiąca miał w kasie 192 miliony dolarów, czyli więcej niż jakikolwiek kandydat Demokratów w historii. Była to mniej więcej taka sama kwota, jaką Demokraci podali na koniec pierwszego kwartału roku, 30 marca, co sugeruje, że kampania wydawała środki tak szybko, jak je zebrała.

Joe Biden i jego partia rutynowo w tej kwestii prześcigali swojego poprzednika, ale kwietniowy zysk Donalda Trumpa został wzmocniony przez rekordową kwotę ponad 50 milionów dolarów, którą jego sztab zebrał podczas jednego wydarzenia z darczyńcami na początku miesiąca w Palm Beach na Florydzie, domu miliardera-inwestora Johna Paulsona.

Spotkanie to było odpowiedzią Trumpa na marcowe wydarzenie z udziałem byłych prezydentów Billa Clintona i Baracka Obamy w nowojorskim Radio City Music Hall, gdzie w ramach kampanii Joe Bidena zebrano 26 milionów dolarów.

Tymczasem w przyszłym miesiącu w ramach kampanii obecnego prezydenta zaplanowano dużą zbiórkę pieniędzy w Los Angeles, w której wezmą udział gwiazdy Hollywood: George Clooney i Julia Roberts.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty