Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Andrzej Duda. źródło: https://twitter.com/prezydentpl/Archiwum
Andrzej Duda. źródło: https://twitter.com/prezydentpl/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda oczekuje, że to on, a nie rząd, będzie przedstawiał kandydata na polskiego ambasadora przy NATO. W czasie konferencji prasowej powiedział, że rząd prowadzi nielegalne działania, jeżeli chodzi o zmianę na tym stanowisku.
Andrzej Duda zaznaczył, że NATO jest domeną prezydenta jako zwierzchnika Sił Zbrojnych. Wyraził nadzieję, że premier ze swoimi współpracownikami podda to refleksji i zachowa się uczciwie. - Rozumiem, że pan premier uważa, że wszystko mu wolno, bo może sobie w Polsce łamać prawo, mogą sobie wybierać Prokuratora Krajowego ze złamaniem wszelkich zasad prawnych, a Komisja Europejska z panią przewodniczącą na czele udają, że tego nie widzą i uważają i twierdzą, że w Polsce absolutnie praworządność została przywrócona. Powiem państwu tak, że porządek prawny w Polsce w tej chwili jest łamany brutalnie i jest łamana w Polsce konstytucja - powiedział prezydent.

Niedopuszczalne, zdaniem prezydenta, jest to, że do próby zmiany ambasadora przy NATO dochodzi tuż przed szczytem Sojuszu w Waszyngtonie. - Właściwie można by zadać pytanie, czy nie powinna zająć się tym komisja do spraw wpływów rosyjskich, którą pan premier ostatnio powołał. Może właśnie tym się powinna zająć, kto stoi za ta próbą odwołania naszego ambasadora, bo wobec braku zastrzeżeń ze strony sojuszników i władz Sojuszu Północnoatlantyckiego, braku zastrzeżeń co do jego pracy w NATO ze strony polskich władz, również obecnego rządu, budzi to może co najmniej wątpliwości - stwierdził prezydent.

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Jacka Najdera na ambasadora RP przy NATO. Aktualnie tę funkcję sprawuje Tomasz Szatkowski.
Andrzej Duda zaznaczył, że NATO jest domeną prezydenta jako zwierzchnika Sił Zbrojnych. Wyraził nadzieję, że premier ze swoimi współpracownikami podda to refleksji i zachowa się uczciwie.
Niedopuszczalne, zdaniem prezydenta, jest to, że do próby zmiany ambasadora przy NATO dochodzi tuż przed szczytem Sojuszu w Waszyngtonie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty